Młode jastrzębskie fryzjerski opowiedziały o modnych fryzurach [WIDEO]

Czytaj dalej
Katarzyna Spyrka

Młode jastrzębskie fryzjerski opowiedziały o modnych fryzurach [WIDEO]

Katarzyna Spyrka

Warkocze, loki i koki - to będzie modne w tym sezonie. Uczennice klasy fryzjerskiej w Zespole Szkół Zawodowych, które niedawno wróciły ze stażu zagranicznego w Niemczech, mają mnóstwo pomysłów. Poznały nowe techniki cięcia, koloryzacji i stylizacji włosów. Postanowiliśmy sprawdzić to w praktyce i wybraliśmy się na zajęcia do szkoły. Dziewczyny specjalnie dla nas przygotowały najmodniejsze fryzury na wiosnę i lato.

- Jeśli chodzi o kolor, to stawiamy na platynę, popielate kolory, a nawet siwe. Wciąż modne są czerwone lub brązowe ombre, a nawet sombre, czyli delikatne przejścia innego koloru na końcówkach włosów. Na pewno nie powinny to być czarne włosy przechodzące na białe na końcówkach. Kruczoczarne włosy też w tym sezonie odpadają - zdradziła nam Aleksandra Aleksandrowicz, uczennica drugiej klasy fryzjerskiej.

Co ciekawe, jednolity kolor włosów odszedł do lamusa. Młode fryzjerki radzą - na głowie musi się coś dziać. No cóż, już na dzień dobry, dowiedziałam się, że mój jednolity ciemnobrązowy kolor, powinnam jak najszybciej zmienić. Ale dostałam też plusa. Mam zdrowe włosy, bo od lat niefarbowane, naturalne. Jeśli panie chcą pozostać przy naturalnym odcieniu, mogą za to poszaleć ze stylizacją. I tu oddałam się w ręce fryzjerek. - Ponieważ ma pani długie włosy, proponuje warkocz pleciony przez całą głowę, z tyłu. Plecionki są bardzo modne w tym sezonie - doradziła mi Aleksandra.

Efekt był powalający. Ja, zwolenniczka luźno opadających włosów, nagle siedziałam przed lustrem w eleganckim warkoczu. Końcówki włosów nie wplecionych w warkocz, fryzjerka podkręciła mi prostownicą i stworzyła w ten sposób „romantyczny look”. I tu należy zaznaczyć, że właśnie romantyczne loki są obok warkoczy tym, na co warto postawić w tym sezonie.

- Nie trzeba w tym celu kupować specjalnie lokówki. Wystarczy prostownica. Wtedy loki nabierają fajnych kształtów - wyjaśnia Martyna Czech. Takie loki doskonale sprawdzają się u pań zarówno z dłuższymi, jak i krótszymi włosami.

Podobnie z kokami. - Babcine koki to również trend tego sezonu. Wystarczą wsuwki albo frotka i kok gotowy. Dobrze wyglądają koki, np. na włosach w stylu ombre. Wtedy na głowie wyraźnie widać dwa kolory - proponuje Magdalena Paraluk, laureatka Ligi Młodych Kreatorów.

- Udało mi się wygrać ostatnią edycję tego konkursu, który jest organizowany w naszej szkole. Musiałam wykonać fryzurę na temat „Woodstok”. W innych latach, fryzjerki zmagały się z tematami: „Moda uliczna” i „Reggae” - powiedziała nam Magdalena Paraluk.

Oprócz szkolnych konkursów, młode fryzjerki jeżdżą także na zawody do innych miast. Jastrzębianki mają na koncie już kilka sukcesów. Za rok czeka ich egzamin zawodowy.

Po dwutygodniowych praktykach w Niemczech, egzamin powinien być tylko formalnością. - Dziewczyny miały tam możliwość wykonywania rozmaitych fryzur i koloryzacji na głowach koleżanek i na kukłach. Poza możliwością odbywania stażu za granicą, nasze uczennice mają do dyspozycji także profesjonalnie wyposażoną pracownię w szkole. To jedyna szkoła, która kształci fryzjerki w Jastrzębiu-Zdroju - chwali kierunek Marzena Dzióbkowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych. Nabór do klasy fryzjerek w ZSZ w Jastrzębiu trwa.

Katarzyna Spyrka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.