Młodzi ludzie chcą współdecydować

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Młodzi ludzie chcą współdecydować

Alicja Kalinowska

Przedstawiciele trzech młodzieżowych rad gmin spotkali się na warsztatach w Orłowie, aby wymienić się doświadczeniami.

Dwa dni trwały warsztaty, które odbyły się w Orłowie. Wzięli w nich udział młodzieżowi radni z z Płużnicy, Lisewa i Krynicy Morskiej. Podczas spotkania wymieniali się doświadczeniami na temat funkcjonowania młodzieżowych rad w swoich gminach.

Wśród uczestników spotkania był Marcin Kaliszewski z Młodzieżowej Rady Gminy Płużnica. - Czym są dla mnie te spotkania? Przede wszystkim poznaję nowych ludzi. Podczas warsztatów mogę się również nauczyć czegoś nowego, a poza tym jest to dobra zabawa. Oczywiście, chcielibyśmy część pomysłów wprowadzić w naszej gminie. Najbardziej zafascynował mnie pomysł, który został zrealizowany w Lisewie: kino na świeżym powietrzu - wyjaśnia gimnazjalista z Nowej Wsi Królewskiej.

W spotkaniu udział brał także Szymon Lenar, również z MRG Płużnica.

- Warsztaty dały mi wiedzę, którą będą chciał wykorzystać w pracy w naszej radzie - wyjaśnia gimnazjalista.

Dla Wiktorii Dziedzic z Krynicy Morskiej były to już trzecie takie warsztaty. - Każde spotkanie dopinguje mnie do nowych działań. Bardzo się cieszę, że jako radna mam głos i mogę współdecydować o tym co dzieje się w mojej gminie - wyjaśnia nastolatka z Krynicy Morskiej.

Dla Nikolii Kowalskiej z Lisewa udział w warsztatach to przede wszystkim możliwość poznania nowych ludzi. A sama działalność w radzie? - To przede wszystkim satysfakcja, że mogę coś zrobić dla mieszkańców naszej gminy - wyjaśnia dziewczyna.

Warsztaty były podsumowaniem realizowanego wspólnie z Fundacją Civis Polonus projektu pt. „Młodzieżowe Rady Gmin: dialog władz z młodymi mieszkańcami”. W spotkaniu w Orłowie wzięło udział ponad 30 osób: młodzież oraz opiekunowie rad. Poprzednio warsztaty odbyły się w Serocku i Krynicy Morskiej.

Młodzi radni z Płużnicy przygotowują się obecnie do debaty, która odbędzie się na początku marca w gimnazjum w Nowej Wsi Kólewskiej. Rozmawiać będą o młodzieżowym klubie, który ma powstać w Płużnicy.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.