Młodzi pianiści zagrają w mieście Rafała Blechacza

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Młodzi pianiści zagrają w mieście Rafała Blechacza

Maja Stankiewicz

III Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży już w ten weekend. Wydarzenie wsparł Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Rafał Blechacz jest absolwentem LO im. Krzywoustego w Nakle. Właśnie w tej szkole, która świętuje w tym roku swoje 140-lecie, w zabytkowej auli, wystąpią w sobotę młodzi pianiści.

Przyjadą do Nakła nie tylko z naszego regionu (Bydgoszcz, Toruń, Solec Kujawski, Włocławek, Cekcyn, Lipno), także z innych województw (m.in. z Warszawy, Poznania, Gdańska, Jeleniej Góry, Sieradza, Słupcy). Wśród 37 uczestników konkursu nie zabraknie utalentowanej młodzieży z Nakła. To uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej prowadzonej w mieście przez Michała Gackę. Z jego inicjatywy konkurs się odbywa.

Od początku patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Rafał Blechacz, słynny nakielanin, zwycięzca konkursu chopinowskiego. W tym roku mistrz osobiście pojawić się ma w auli LO. Zobaczymy go na widowni podczas finałowej gali.

O przyjeździe na konkurs pianistyczny tego „gościa specjalnego” mówi się w Nakle od dawna. Dla młodych artystów to zachęta, by zagrać jeszcze piękniej...

Uroczysta inauguracja konkursu w sobotę o godz. 10. Przesłuchania potrwają z krótką przerwą do godz. 15. Gdy jurorzy pod przewodnictwem Joanny Marcinkowskiej debatować będą nad werdyktem , w auli odbędzie się spotkanie z Jerzym Brukwickim pt. „Graficzny wymiar muzyki”.

Koncert galowy konkursu rozpocznie się w „Krzywoustym” o godz. 17, potrwa dwie godziny. Organizatorzy zachęcają nakielan, by przyszli w sobotę do auli LO i posłuchali gry utalentowanej młodzieży. Wstęp jest wolny. Jeśli się to nie uda będzie można też posłuchać występów w Radio Nakło.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.