Małgorzata Trzcionkowska

Młodzi strzelcy poznawali sprzęt podczas szkolenia saperskiego

- Zajęcia były ciekawe – stwierdzili m.in. starsi strzelcy Marcin Macutkiewicz, Gracjan Wojtaszewski i Bartłomiej Berczuk. Fot. Katarzyna Przepióra - Zajęcia były ciekawe – stwierdzili m.in. starsi strzelcy Marcin Macutkiewicz, Gracjan Wojtaszewski i Bartłomiej Berczuk.
Małgorzata Trzcionkowska

Członkowie jednostek strzeleckich z Nowej Soli, Wschowy i Żagania wzięło udział w szkoleniu przygotowanym przez kompanię saperów 10BKPanc.

Jednostki strzeleckie są podmiotami paramilitarnymi, skupiającymi młodzież. – Gościliśmy strzelców z jednostki 3006 w Nowej Soli, 4054 w Żaganiu oraz 4047 we Wschowie – powiedział starszy plutonowy Arkadiusz Śliwiński, zastępca dowódcy do spraw szkolenia nowosolskiej jednostki. – W okolicy mamy również jednostki w Zielonej Górze i Sulechowie. Współpracujemy z 10 Brygadą Kawalerii Pancernej już od kilku lat i ta współpraca układa się znakomicie.

Jednym z rekrutów z Żagania jest 13-letni Hubert Jankowy. – Jestem rekrutem z Jednostki Strzeleckiej 4054 w Żaganiu. Należę do niej od września - tłumaczy. - Wcześniej próbowałem w harcerstwie, ale tu bardziej mi się podoba. Uczę się wszystkiego, co kiedyś przyda mi się w wojsku i do obrony kraju. Zamierzam w przyszłości dostać się wojsk zmechanizowanych albo do czoł -gów.
W czwartek strzelcy zapoznali się ze sprzętem saperskim jednostki.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.