Bartosz Wojsa

Mniej liczne klasy do likwidacji? Kuratorium oświaty odpowiada

Mniej liczne klasy do likwidacji? Kuratorium oświaty odpowiada
Bartosz Wojsa

Wśród nauczycieli w Śląskiem i na forach dyskusyjnych dla rodziców roznosi się informacja, jakoby kuratoria oświaty wydały polecenia szkołom, aby do końca wakacji rozwiązały klasy, w których jest mniej niż 20 uczniów. Jak nietrudno się domyślić: wynikła z tego faktu panika. Czy ma ona uzasadnienie? Okazuje się, że niekoniecznie.

Kuratoria oświaty wydały polecenie szkołom, aby do końca wakacji rozwiązały klasy, w których jest mniej niż 20 uczniów. Według nowych zaleceń klasy obecnie mają liczyć 28 uczniów. Dyrektorzy szkół dostali również polecenie, by nie informować o tym procesie rodziców - taka informacja zaczęła rozprzestrzeniać się wśród nauczycieli w Śląskiem i na forach dyskusyjnych dla rodziców. Okazuje się jednak, że informacja może mieć niewiele wspólnego z prawdą.

Kuratorium odpowiada na zarzuty w sieci

Według doniesień, w szkołach ma trwać wielkie liczenie i dramatyczna walka nauczycieli o zachowanie swojej klasy i miejsca pracy. Proces likwidacji miał rzekomo dotyczyć całej Polski. „Żaden rodzic nie może być pewny, czy jego dziecko wróci we wrześniu do swojej klasy” - czytamy.

Jak nietrudno się domyślić, rodzice są zaniepokojeni tajemniczymi doniesieniami. Tymczasem okazuje się, że jest to informacja kompletnie zmyślona.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.