Modernizacja stadionu Rakowa Częstochowa. Klub wierzy, że przetarg na stadion będzie sukcesem

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek

Modernizacja stadionu Rakowa Częstochowa. Klub wierzy, że przetarg na stadion będzie sukcesem

Bartłomiej Romanek

Raków Częstochowa w poniedziałek wydał komunikat w sprawie modernizacji stadionu przy ulicy Limanowskiego. Klub podkreśla, że spotkał się w tej sprawie z prezesem PZPN i dodaje, iż docenia zaangażowanie władz miasta.

„Klub dostrzega i docenia zaangażowanie ze strony przedstawicieli miasta. Urzędnicy zapewniają, że są gotowi na każdy scenariusz. W najbliższym czasie delegacje z magistratu oraz Klubu udadzą się do Ministerstwa Sportu i Turystyki w celu doprecyzowania formalności związanych z rządową dotacją” – informuje w specjalnym oświadczeniu wydanym w poniedziałek, 27 stycznia, Raków Częstochowa.
Raków zapewnia również, że ściśle współpracuje z Urzędem Miasta Częstochowy.

„W temacie modernizacji obiektu przy ul. Limanowskiego 83 jesteśmy także w stałym kontakcie z prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem oraz jego zastępcą odpowiedzialnym za sport Jarosławem Marszałkiem. Liczymy, że dzięki doświadczeniu urzędników procedura przetargowa zostanie przeprowadzona sprawnie, a całość doprowadzi do szybkiego powrotu drużyny do Częstochowy” – twierdzą przedstawiciele klubu.

Jak informuje Raków, 17 stycznia, właściciel Michał Świerczewski wraz z prezesem Wojciechem Cyganem spotkali się w Warszawie z Prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, przyjął złożone wyjaśnienia ze zrozumieniem.

Miasto ogłosiło przetarg na modernizację stadionu Rakowa 16 stycznia, a już 21 stycznia odwołanie złożyła firma Mirbud ze Skierniewic, która obecnie buduje stadion ŁKS-u i od niedawna jest partnerem łódzkiego klubu.

Zarzuty Mirbudu wobec ogłoszonego przetargu sprowadzają się do trzech głównych punktów: wyznaczenie zbyt krótkiego terminu realizacji umowy; sformułowanie pozacenowego kryterium oceny ofert; nieuprawnione ograniczenie konkurencji w postępowaniu.

– Z punktu widzenia interesów miasta i klubu dla nas istotne jest to, że złożone odwołanie, nie wstrzymuje na razie biegu przetargu – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy UM w Częstochowie. KIO ma podjąć decyzję w sprawie odwołania już 3 lutego.
W ramach planowanej inwestycji stadion Rakowa ma zostać przystosowany do wymogów gry w PKO Ekstraklasie. Ma powstać kryta trybuna, 5,5 tysiąca miejsc siedzących i podgrzewana murawa.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.