Monika Krężel

,,Mój elektryk". Jest nowa odsłona programu dopłat do pojazdów zeroemisyjnych

,,Mój elektryk". Jest nowa odsłona programu dopłat do pojazdów zeroemisyjnych Fot. Fot. Mat. prasowe
Monika Krężel

Dwa tygodnie temu ruszył program „Mój elektryk”. To nowa odsłona dopłat do pojazdów zeroemisyjnych. Na co można liczyć? Sprawdziliśmy!

Wyższe dofinansowanie dla uprawnionych posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz wsparcie dla firm i organizacji, dopłaty do leasingu pojazdu, a także rozszerzenie katalogu pojazdów, na które można otrzymać wsparcie - oto cechy nowej odsłony programu dopłat do pojazdów zeroemisyjnych, w tym elektrycznych oraz wodorowych.
- Program jest skierowany do wszystkich kategorii odbiorców. Od 12 lipca wnioski o dotacje na zakup pojazdów mogą składać osoby fizyczne, a następnie - w ciągu kilku tygodni - taką możliwość otrzymają przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Równolegle będą uruchamiane dotacje do leasingu. Bez względu na formę finansowania pojazdu (zakup, leasing, najem), warunki wsparcia będą takie same - podkreśla wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski. Na dopłaty przeznaczone będzie 500 mln złotych.
Narodowy Fundusz, zgodnie z zasadami pomocy publicznej, za kilka tygodni uruchomi również wsparcie dla zakupu busów dla więcej niż 8 osób.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.