MON kupi nowe samoloty dla VIP-ów

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Piotr [email protected]

MON kupi nowe samoloty dla VIP-ów

Piotr [email protected]

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje najpóźniej we wrześniu ogłosić przetarg na zakup nowych samolotów do transportu VIP-ów.

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje najpóźniej we wrześniu ogłosić przetarg na zakup nowych samolotów do transportu najważniejszych osób w państwie. Według informacji, do których dotarł „Nasz Dziennik”, zakupione mają zostać cztery nowe samoloty.

Do transportu VIP-ów planowany jest zakup czterech samolotów, w tym dwóch małych (do 20 pasażerów) i dwóch średnich (dla mniej więcej stu pasażerów). Zrezygnowano z zakupu dużego samolotu, tłumacząc to tym, że dalekie loty, np. za Atlantyk, mogą być realizowane dreamlinerami wyczarterowanymi od LOT.

Przetarg na zakup samolotów zaakceptował już Komitet Stały Rady Ministrów, a teraz zajmie się nim Rada Ministrów. Według wiceministra obrony Bartosza Kownackiego, uchwała może zapaść jeszcze w tym tygodniu bądź na najbliższym posiedzeniu rządu. Maszyny mają kosztować ok. 1,7 mld zł.

Nowe małe maszyny zabierające na pokład około 20 pasażerów miałyby obsługiwać tylko loty krajowe. Większe maszyny zabierałyby podróżujących po Europie, po odpowiednim przystosowaniu zaś mogłyby latać na trasach międzykontynentalnych.

Autor: Piotr Mieszkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.