Małgorzata Oberlan

MON nie chce podać kosztów reklamy szczytu NATO w TV Trwam, bo to „tajemnica przedsiębiorstwa”...

Telewizja Trwam należy do Fundacji Lux Veritais. Prezesem zarządu fundacji jest ojciec Tadeusz Rydzyk Fot. Krzysztof Łokaj Telewizja Trwam należy do Fundacji Lux Veritais. Prezesem zarządu fundacji jest ojciec Tadeusz Rydzyk
Małgorzata Oberlan

Resort obrony zainwestował w reklamę szczytu NATO w Telewizji Trwam, bo „umożliwiała dotarcie do szerokiego grona odbiorców”. Tymczasem to stacja z niewielką oglądalnością.

Temat wywołał swoimi interpelacjami warszawski poseł Marcin Kierwiński (PO). W kwietniu br. zapytał Ministerstwo Obrony Narodowej o reklamy, spoty, materiały wykupione w mediach związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, czyli w „Naszym Dzienniku”, Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Odpowiedzi doczekał się po dwóch miesiącach.

Szczyt NATO na antenie

21 czerwca Wojciech Skurkiewicz z resortu obrony odpowiedział posłowi, że w 2016 roku MON podpisało umowę z Fundacją Lux Veritatis na zakup czasu antenowego w Telewizji Trwam. Umowa dotyczyła emisji spotu promującego szczyt NATO w Warszawie, w 2016 r.

- Kryteriami wyboru była cena oraz liczba dodatkowych emisji spotu - wyjaśnia Wojciech Skurkiewicz. - Szczegóły dotyczące wyżej wymienionej umowy, jak i innych wspomnianych w interpelacji działań podejmowanych przez spółki nadzorowane przez MON, posiadają określoną wartość gospodarczą i w związku z tym stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, tj. informację chronioną przede wszystkim przepisami Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Tym sposobem poseł Marcin Kierwiński (PO) dowiedział się, że ani on, ani też opinia publiczną nie dowiedzą się, ile resort zapłacił z publicznych pieniędzy za czas antenowy w telewizji Trwam.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.