Monitoring Straży Miejskiej w Częstochowie powoli się rozrasta. Wielki Brat będzie miał więcej oczu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Ciastek
Piotr Ciastek

Monitoring Straży Miejskiej w Częstochowie powoli się rozrasta. Wielki Brat będzie miał więcej oczu

Piotr Ciastek

Częstochowa. Miejski monitoring obsługiwany przez Straż Miejską wzbogacił się o 8 nowych kamer. Dodatkowe kamery zainstalowane przez częstochowski samorząd rozszerzają zasięg miejskiego monitoringu na pobliskie przystanki MPK przy al. Wyzwolenia, a także na teren przyległy do przejścia podziemnego oraz najbliższe otoczenie.

Nowe kamery w Częstochowie zostały zainstalowane w rejonie przejścia podziemnego przy wyremontowanej al. Wyzwolenia. W tym roku przejście podziemne zostało całkowicie odnowione. Codziennie korzysta z niego wielu mieszkańców, głównie dzielnicy Północ.

- Władzom miasta zależy, aby stale zwiększać poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Częstochowy - mówi Artur Kucharski z częstochowskiej Straży Miejskiej. - Z uwagi na kompleksową przebudowę przejścia - w tunelu oraz na schodach prowadzących na przystanki tramwajowe- zainstalowano cztery kamery. Mają zapewnić bezpieczeństwo przechodniom i podróżnym oraz przyszłym klientom lokali użytkowych zlokalizowanych w obrębie tunelu - mówi Artur Kucharski.

Dodatkowe kamery zainstalowane przez częstochowski samorząd rozszerzają zasięg miejskiego monitoringu na pobliskie przystanki MPK przy al. Wyzwolenia, a także na teren przyległy do przejścia podziemnego oraz najbliższe otoczenie.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciastek

Redaktor w oddziale Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.