Montaż murawy Stadionu Śląskiego rozpoczęty ZOBACZ ZDJĘCIA Pierwszy mecz jesienią

Czytaj dalej
Fot. Arek Gola
Jacek Sroka

Montaż murawy Stadionu Śląskiego rozpoczęty ZOBACZ ZDJĘCIA Pierwszy mecz jesienią

Jacek Sroka

Montaż murawy na Stadionie Śląskim rozpoczęty. Trawa przyjechała z Węgier i we wtorek od samego rana jest montowana. Nowa trawa jest naturalna, bo po konsultacjach z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki zrezygnowano z ułożenia murawy hybrydowej. Pierwszy mecz reprezentacji Polski mógłby się odbyć jesienią.

Trawa dla Stadionu Śląskiego przyjechała w rolkach mająca 2,5 cm grubości, 120 cm szerokości i 10-12 m długości i trafiła do Chorzowa z plantacji pod Budapesztem. Nowa płyta boiska chorzowskiego giganta powinna być gotowa do końca tego tygodnia.

CZYTAJ KONIECZNIE
TRZY SCENARIUSZE OTWARCIA STADIONU ŚLĄSKIEGO

Nowa murawa dla Stadionu Śląskiego już jest montowana. W niedzielę została wycięta i załadowana do specjalnych tirów chłodni.

CZYTAJ KONIECZNIE
STADION ŚLĄSKI

Trawa dla Stadionu Śląskiego wybrana została ze specjalnej plantacji pod Budapesztem i spełnia wszystkie kryteria przewidziane dla trawy sportowej stosowanej na stadionach. Trawnik sportowy firmy Pannon Turfgrass Kft został zainstalowany między innymi na stadionach EURO 2008.

Murawa w specjalnych chłodniach dotarła już na Stadion Śląski i właśnie we wtorek rano rozpoczął się jej montaż.

Nad całością procesu położenia nawierzchni czuwa Richard Hayden, który jest niezależnym od wykonawców i dostawców, ekspertem i konsultantem w zakresie nawierzchni trawiastych dla obiektów sportowych, współpracującym z FIFA i UEFA przy doborze nawierzchni na turnieje mistrzostw świata i Europy. Jest także konsultantem dla boisk ekstraklasy w naszym kraju.

Zobacz montaż murawy na zdjęciach 360 stopni. Kliknij w przycisk PLAY i oglądaj

Marszałek Wojciech Saługa zapowiada Reprezentację Polski na Stadionie Śląskim

Pierwszy mecz towarzyski reprezentacji Polski mógłby się odbyć jesienią.

- Prezes Zbigniew Boniek mówił, że jak będziecie gotowi, to absolutnie możemy o tym rozmawiać - powiedział marszałek sląski Wojciech Saługa.

Jacek Sroka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.