Montują specjalny system informacji pasażerskiej w Częstochowie

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
js

Montują specjalny system informacji pasażerskiej w Częstochowie

js

Na przystankach tramwajowych i autobusowych w Częstochowie montowane są specjalne tablice informacyjne. Jeszcze nie zostały włączone. Ale ma to nastąpić w grudniu 2019

Trwa jeszcze montaż tablic - mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie. - Do końca roku będą prowadzone testy sytemu, a w styczniu zostanie uruchomiony.

Tablice to część Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W ramach systemu zamontowanych zostanie na terenie całego miast pięćdziesięciu tablic z wyświetlaczami przy najczęściej używanych przystankach. 47 na przystankach autobusowych i tramwajowych i 3 w centrach przesiadkowych - przed dworcami kolejowymi: głównym, na Stradomiu i Rakowie.

Na tablicach będzie wyświetlać się sześć najbliższych odjazdów autobusów, a także informacje o opóźnieniach, utrudnieniach, alerty bezpieczeństwa. W ramach projektu zakupionych zostanie tysiąc pilotów dla osób niewidomych lub niedowidzących. Przy dojściu na przystanek będzie można przycisnąć przycisk w pilocie i to, co się wyświetla na tablicy informacyjne, zostanie odczytane przez lektora.

SDIP jest elementów Inteligentnego Systemu Transportu - ma na celu zwiększenie dostępności informacji dla pasażerów na przystankach o czasach odjazdach pojazdów komunikacji miejskiej znajdujących się na poszczególnych liniach. System jest otwarty i przygotowany do dalszej rozbudowy oraz potencjalnego zwiększenia liczby tablic na kolejnych przystankach MPK. Korzyści płynące z wdrożenia systemu to wzrost poziomu komfortu podróżowania.

js

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.