Patryk Drabek

Morawiecki na EEC: Chcę wspierać polski kapitał i małe firmy

Premier Mateusz Morawiecki przemawiał do twórców polskich start-upów oraz odwiedził stoiska młodych mikrofirm na antresoli Spodka Fot. Arek Gola Premier Mateusz Morawiecki przemawiał do twórców polskich start-upów oraz odwiedził stoiska młodych mikrofirm na antresoli Spodka
Patryk Drabek

Choć Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczął się w poniedziałek, to wczoraj odbyło się najwięcej debat i wydarzeń towarzyszących. Do młodych biznesmenów, uczestników European Start-Up Days, przyjechał premier Mateusz Morawiecki.

3. edycja European Start-Up Days, największego w Polsce wydarzenia poświęconego start-upom - młodym, innowacyjnym firmom, rozpoczęła się wczoraj w Spodku, jako impreza towarzysząca Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (European Economic Congress - EEC). To właśnie do młodych przedsiębiorców przyjechał wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał w swoim wystąpieniu, że zbyt późno zdaliśmy sobie sprawę z tego, że trzeba „chuchać i dmuchać” na start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa.

- Przez ostatnie dwa lata przebudowaliśmy naszą politykę gospodarczą i politykę finansową. Właściwie można powiedzieć, że rzuciliśmy rękawicę modelowi gospodarczemu, który był utarty przez ostatnie 25 lat, chociaż w czasach rządów moich ideowych przeciwników były momenty prób wzmacniania polskiego kapitału - mówił w Katowicach Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę na to, że małe i średnie firmy potrzebują nowoczesnego systemu podatkowego.

- Przez następne 25 lat chcę wspierać polski kapitał, polską własność. Walczymy z mafią VAT-owską i rajami podatkowymi. Chcemy pomagać małym firmom i równo traktować wielkie koncerny - podkreślał premier. Zwrócił się również do uczestników European Start-Up Days: - Wierzę w to, że siedzą tu przyszli zwycięzcy polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że za 10 lat będziemy krajem zaskakującym nowoczesnością i innowacyjnością - mówił prezes Rady Ministrów.

Europejski Kongres Gospodarczy, który odbywa się po raz 10., zgromadził ponad 11 tys. uczestników. Zakończy się dzisiaj.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.