Patryk Drabek

Morawiecki na EEC: Chcę wspierać polski kapitał i małe firmy

Premier Mateusz Morawiecki przemawiał do twórców polskich start-upów oraz odwiedził stoiska młodych mikrofirm na antresoli Spodka Fot. Arek Gola Premier Mateusz Morawiecki przemawiał do twórców polskich start-upów oraz odwiedził stoiska młodych mikrofirm na antresoli Spodka
Patryk Drabek

Choć Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczął się w poniedziałek, to wczoraj odbyło się najwięcej debat i wydarzeń towarzyszących. Do młodych biznesmenów, uczestników European Start-Up Days, przyjechał premier Mateusz Morawiecki.

3. edycja European Start-Up Days, największego w Polsce wydarzenia poświęconego start-upom - młodym, innowacyjnym firmom, rozpoczęła się wczoraj w Spodku, jako impreza towarzysząca Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (European Economic Congress - EEC). To właśnie do młodych przedsiębiorców przyjechał wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał w swoim wystąpieniu, że zbyt późno zdaliśmy sobie sprawę z tego, że trzeba „chuchać i dmuchać” na start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa.

- Przez ostatnie dwa lata przebudowaliśmy naszą politykę gospodarczą i politykę finansową. Właściwie można powiedzieć, że rzuciliśmy rękawicę modelowi gospodarczemu, który był utarty przez ostatnie 25 lat, chociaż w czasach rządów moich ideowych przeciwników były momenty prób wzmacniania polskiego kapitału - mówił w Katowicach Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę na to, że małe i średnie firmy potrzebują nowoczesnego systemu podatkowego.

- Przez następne 25 lat chcę wspierać polski kapitał, polską własność. Walczymy z mafią VAT-owską i rajami podatkowymi. Chcemy pomagać małym firmom i równo traktować wielkie koncerny - podkreślał premier. Zwrócił się również do uczestników European Start-Up Days: - Wierzę w to, że siedzą tu przyszli zwycięzcy polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że za 10 lat będziemy krajem zaskakującym nowoczesnością i innowacyjnością - mówił prezes Rady Ministrów.

Europejski Kongres Gospodarczy, który odbywa się po raz 10., zgromadził ponad 11 tys. uczestników. Zakończy się dzisiaj.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.