Morderstwo w Kozłowej Górze: Trwa śledztwo. Podejrzanymi są 25-latek i 15-latka

Czytaj dalej
Fot. Iwona Makarska
Iwona Makarska

Morderstwo w Kozłowej Górze: Trwa śledztwo. Podejrzanymi są 25-latek i 15-latka

Iwona Makarska

Trwa śledztwo w sprawie zamordowanej 68-letniej kobiety w Kozłowej Górze, dzielnicy Piekar Śląskich. Policjanci znaleźli zwłoki w jednym z domów jednorodzinnych. Podejrzanymi w tej sprawie są 25-latek oraz 15-letnia dziewczyna, mieszkańcy Tarnowskich Gór.

Mieszkańcy piekarskiej dzielnicy Kozłowej Góry do dziś nie potrafią pojąc tragedii, jaka wydarzyła się tuż obok nich. Żyło im się tu spokojnie. Aż do dnia, w którym dowiedzieli się, że ich sąsiadka, pani Róża, została zamordowana.

- To spokojna dzielnica, nigdy nie było żadnych włamań i zabójstw. Jestem po trzech zawałach, bardzo przeżywam to, co się stało. Mieszkamy w małej miejscowości, wszyscy się tu dobrze znamy. To szok - mówi Barbara Bacik.

- Pani Róża była taka miła i sympatyczna. A tu takie nieszczęście. Dopiero co jej mąż zmarł kilka miesięcy temu - dołącza się Krystyna Mrozek.

Mieszkanie za czytanie

Przypomnijmy, że zwłoki kobiety policja znalazła 16 kwietnia w jednym z domów jednorodzinnych. Mundurowych wezwała osoba spokrewniona z ofiarą. Podejrzanymi w tej sprawie są 25-letni Paweł D. oraz 15-letnia Weronika G., mieszkańcy Tarnowskich Gór.

- Denatka miała obrażenia głowy, mundurowi zabezpieczyli też ślady plądrowania pomieszczeń. Wiemy, że ofiara znała podejrzanego mężczyznę - informuje asp. Dagmara Wawrzyniak, rzecznik piekarskiej Komendy Miejskiej Policji.

Na jakim etapie jest śledztwo? Zapytaliśmy o to prokuratora Grzegorza Kisiela z ośrodka zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach z siedzibą w Piekarach Śląskich. - Przeprowadzane są teraz czynności procesowe. Czekamy na przekazanie nam osoby małoletniej przez sąd rodzinny. Śledztwo jest na zbyt wczesnym etapie, nic więcej nie mogę powiedzieć - przekazuje.

Sąd na podstawie materiału dowodowego wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu, natomiast nastolatka, także na trzy miesiące, została umieszczona w schronisku dla nieletnich. Będzie sądzona tak jak osoba dorosła.

Iwona Makarska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.