Morderstwo w Rudzie Śląskiej: 26-latek zabił babcię, ciężko ranił ojca i brata. Nie będzie sądzony, bo jest niepoczytalny

Czytaj dalej
Fot. Patryk Drabek
Patryk Drabek

Morderstwo w Rudzie Śląskiej: 26-latek zabił babcię, ciężko ranił ojca i brata. Nie będzie sądzony, bo jest niepoczytalny

Patryk Drabek

Morderstwo w Rudzie Śląskiej: 26-latek zabił babcię, ciężko ranił ojca i brata i brata: Paweł D. z Rudy Śląskiej jest w pełni niepoczytalny - stwierdzili biegli psychiatrzy. To oznacza, że mężczyzna, który sięgnął po nóż i zaatakował członków rodziny, nie odpowie za to, co zrobił.

Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej otrzymała opinię sądowo-psychiatryczną dotyczącą Pawła D., który w październiku ubiegłego roku w jednym z domów w Rudzie Śląskiej zaatakował nożem swoją babcię, tatę i młodszego brata. Starsza kobieta zginęła. D. usłyszał zarzuty: zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa.

- Biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili u niego pełną niepoczytalność. Do końca miesiąca chcielibyśmy zakończyć śledztwo i skierować do Sądu Okręgowego w Gliwicach wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środków zabezpieczających. Chodzi o umieszczenie Pawła D. w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym - poinformował prokurator Adam Grzesiczek, zastępca prokuratora rejonowego w Rudzie Śląskiej.

Paweł D. wciąż przebywa w areszcie. 30 października ubiegłego roku został zatrzymany przez policjantów z Rudy Śląskiej, a wcześniej zaatakował członków rodziny. Gdy służby otrzymały zgłoszenie, na miejsce natychmiast wysłano cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz policjantów.

W RUDZIE SLĄSKIEJ UWIERZYLI W SZATANA I ZABILI

W mieszkaniu przy ulicy Sikorek funkcjonariusze znaleźli 80-letnią kobietę, która nie dawała już oznak życia. Jak relacjonowali mundurowi, miała liczne rany cięte i kłute.

Dalej piszemy:

 • kto zawiadomił policję,
 • jaka była rodzina Pawła D.,
 • jak zachowywał się Paweł D. po zatrzymaniu.
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.