Morsy popływają w lodowatej wodzie i spróbują pobić rekord Guinnessa

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

Morsy popływają w lodowatej wodzie i spróbują pobić rekord Guinnessa

Aleksander Knitter

Morsy z naszego regionu przyłączają się w niedzielę do próby bicia rekordu Guinnessa w największej liczbie równocześnie kąpiących.

Morsowanie stało się popularne również w Charzykowach, gdzie co niedzielę - oczywiście zimą - spotykają się fani morsowania z Chojnic, gminy Chojnice i regionu. Wszyscy chętni do wspólnej kąpieli są w niedzielę oczywiście mile widziani.

Mikołaj, teraz Guinness

Tydzień temu po mikołajkowej kąpieli wspólnie urządzili sobie grilla, tym razem odpowiadają na apel innych morsów. - Uznanie osiągnięcia będzie możliwe, gdy o tej samej godzinie w co najmniej dziesięciu miejscach w Polsce wykąpią się grupy liczące powyżej 25 osób. Warto tutaj przypomnieć, że dotychczasowy rekord wynosi 1799 i został osiągnięty w lutym tego roku w Mielnie, a wśród rekordzistów była grupa chojniczan - mówi jeden z morsów Maciej Gwizdała.

I zaprasza w imieniu swoim i swoich koleżanek oraz kolegów morsów wszystkich, którzy chcieliby spróbować kąpieli w Jeziorze Charzykowskim zimą.

- Spotykamy się w każdą niedzielę o godzinie 12. Gorąco czekamy również na nowych morsów, którzy pragną podnieść poziom własnej adrenaliny, endorfin, a poza tym w naturalny sposób zwiększyć odporność organizmu - dodaje Gwizdała.

Jeśli ktoś chce zacząć przygodę z lodowatą wodą, może wcześniej o tym poczytać, a na miejscu na pewno znajdą się osoby, które wspomogą dobrą radą i cennymi wskazówkami dla początkujących.

Kilka warunków

Próba pobicia rekordu odbędzie się w niedzielę w południe. Aby rekord został uznany, w każdym zgłoszonym punkcie w Polsce musi się wykąpać co najmniej 25 osób, a woda musi mieć mniej niż 10 stopni Celsjusza. Kąpiel nie może być krótsza niż minimum 3 minuty. Morsy będą dokumentować kąpiel od wejścia do wody do wyjścia z niej. Wszystko po to, by potwierdzić kąpiel ponad 1799 osób w całym kraju, co pozwoli na rozpoczęcie procedury wpisu do księgi rekordów.

Aleksander Knitter

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.