oprac. (UK)

Moto Wolontariat Białystok pomoże wszystkim tym, którzy nie mogą wyjść z domu

Członkowie grupy Moto Wolontariat Białystok chętnie pomogą osobom które nie mogą bądź nie chcą wychodzić z domu Fot. pixabay.com Członkowie grupy Moto Wolontariat Białystok chętnie pomogą osobom które nie mogą bądź nie chcą wychodzić z domu
oprac. (UK)

Grupa Moto Wolontariat Białystok powstała jako odpowiedź na pojawienie się obostrzeń wynikających z pojawienia się i rozprzestrzeniania koronawirusa. Jej członkowie pomagają osobom, które nie mogą i nie chcą wychodzić z domu. Pomocy udzielają też tym, którzy są objęci kwarantanną.

Na czym ta pomoc polega? Członkowie grupy są w stanie zrobić zakupy, dostarczyć przesyłki - nie tylko osobom prywatnym, ale też stowarzyszeniom i fundacjom (dowóz posiłków, środków opatrunkowych, medycznych).

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Białystok jednoczy się w obliczu zagrożenia. Powstała społeczna grupa pomocowa - Widzialna Ręka (ZDJĘCIA)

Każde zlecenie jest omawiane indywidualnie: rodzaj zamówienia, sposób dostarczenia, sposób zapłaty za zakupy.

Jak zapewniają członkowie grupy - zachowują wszelkie środki ostrożności, aby nie narażać siebie i osób którym niosą pomoc - posiadają odpowiedni ubiór, używają też płynu odkażającego. Znaleźć ich można w mediach społecznościowych, na Facebooku. Wystarczy w przeglądarkę na portalu wpisać MotoWolontariat Białystok i poprosić o dołączenie do grupy.

Czytaj też: Koronawirus. Teleporady - tu znajdziesz pomoc medyczną przez telefon - Białystok, Łomża, Suwałki i całe woj. podlaskie

Jeśli ktoś chciałby uzyskać pomoc może to zrobić na trzy sposoby:
- Dołączyć do grupy na FB;
- Zadzwonić pod numery 603 709 551 - Justyna Stańdo lub 662 213 898 - Justyna Nosorowska
- Można też napisać wiadomość prywatną do którejś z pań na Facebooku:
Justyna Stańdo: Justyna Stańdo
Justyna Nosorowska: Justyna Nosorowska

oprac. (UK)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.