Olga Krzyżyk

Motoparalotniarze latali wewnątrz Stadionu Śląskiego

Polscy piloci: Michał Radka z Dąbrowy Górniczej (z lewej strony) i Paweł „Lojak” Kozarzewski Fot. Marzena Bugała-Azarko Polscy piloci: Michał Radka z Dąbrowy Górniczej (z lewej strony) i Paweł „Lojak” Kozarzewski
Olga Krzyżyk

We wtorek na Stadionie Śląskim dwóch polskich pilotów zaprezentowało film stworzony podczas zeszłorocznego lotu motoparalotnią wewnątrz stadionu połączonego z rywalizacją w innych dyscyplinach.

Polscy piloci pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Michał Radka z Dąbrowy Górniczej wpadł na pomysł pewnego wyzwania - rywalizacji motoparalotniarzy z innymi sportowcami.

Do tego projektu zgłosiła się sprinterka Justyna Święty-Ersetic, aktualna halowa rekordzistka Polski na 400 metrów i brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 metrów, a także kolarka Eugenia Bujak - mistrzyni Polski w indywidualnym wyścigu szosowym ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas, dwukrotna torowa mistrzyni Polski, mistrzyni Europy w kolarstwie torowym. - Zadzwoniłem do Pawła „Lojaka” Koza-rzewskiego, którego długo nie musiałem przekonywać, żeby wspólnie ze mną wziął udział w tym projekcie. Chcieliśmy pokazać, jak bardzo widowiskowe może być motoparalontiars-two - mówił podczas wczorajszej konferencji Michał Radka.

Paweł „Lojak” Kozarzewski podjął również próbę wylotu z e stadionu przez otwór w dachu, a następnie powrócił do środka figurą akrobacyjną - dotychczas żaden pilot na świecie nie dokonał podobnego wyczynu. - Nie byłem przekonany, czy to się uda. Z dołu otwór stadionu wydawał się duży, ale gdy oderwałem nogi od płyty, zauważyłem, że wcale nie ma tam tak dużo miejsca. Udało się jednak. Wyleciałem poza obręb dachu stadionu. Nawet w niektórych miejscach dotknąłem butem zewnętrznego ringu dachu - opowiada podwójny mistrz Polski i trzykrotny drużynowy mistrz świata i Europy.

Z widowiskowej rywalizacji lekkoatletki, kolarki i polskich pilotów powstał film, który można zobaczyć m.in. na naszej stronie internetowej.

Piloci chcą wrócić znowu na Stadion Śląski, ale nie zdradzają swoich planów.

Stadion Śląski w liczbach. To warto wiedzieć. Otwarcie Śląskiego po modernizacji było 1 października 2017 r.

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.