Patryk Osadnik

Możemy zapomnieć o wyjazdach jak dawniej. Jakie więc będą wakacje w 2020 roku?

Jak będą wyglądały plaże w lipcu i sierpniu nad Bałtykiem? W tłumie turystów trudno utrzymać dystans społeczny Fot. Anna Arent Jak będą wyglądały plaże w lipcu i sierpniu nad Bałtykiem? W tłumie turystów trudno utrzymać dystans społeczny
Patryk Osadnik

Po majówce hotele mogą zacząć działać - oznajmił premier w środę. Czy to znaczy, że wakacje 2020 spędzimy tak samo, jak rok temu? Wcale nie. Po pierwsze, spędzimy je głównie w kraju, choć wyjazdy zagraniczne nie są jeszcze wykluczone, a Unia Europejska pracuje nad tym, żeby były możliwe. Po drugie, w hotelach obowiązywać będą bardzo rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Właściciele pensjonatów i schronisk - także - w naszych Beskidach czekają na turystów, ale my musimy przygotować się na ograniczenia i reżim sanitarny.

Pandemia COVID-19 może bardzo skutecznie pogrzebać wakacyjne plany Polaków. Jak wygląda sytuacja na rynku turystycznym przed zbliżającym się latem 2020? Turystyka to układ naczyń połączonych - hoteli i miejsc noclegowych, ale także transportu, gastronomii czy rozrywki. Majówka już jest stracona, a lipiec i sierpień?

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Osadnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.