Można kłamać, oni wierzą! [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Alik Keplicz
Hanka Sowińska

Można kłamać, oni wierzą! [komentarz]

Hanka Sowińska

Polska murem za Wałęsą - pod takim hasłem KOD organizuje dziś i jutro wiece „poparcia dla prezydenta RP”.

Można kłamać, oni wierzą! [komentarz]
Filip Kowalkowski Hanka Sowińska, autorka komentarza.

Ciekawa jestem wieku tych, którzy pojawią się na manifestacji. Jeśli mają na karku trzy krzyżyki z okładem, to w latach prezydentury Wałęsy liczyli naście lat. O tym, co działo się za jego panowania, wiedzą tyle, ile przeczytali lub im rodzice powiedzieli. Starsi na własnej skórze doświadczyli rządów człowieka opozycji, który wtedy najchętniej wspierał „lewą nogę”. Ci, którzy w sierpniu 1980 r. spali w stoczni na styropianie, a w stanie wojennym i kolejnych latach trafili do więzienia bądź „internatów”, w prezydencie nie znaleźli oparcia.

Tych na wiecu na pewno nie będzie. Co z pozostałymi? Wielkodusznie przebaczają „Bolkowi” (pewnie jakaś ich część), reszta jest z gatunku tych, którzy kłamstwa nazywają przeinaczaniem, a donoszenie do SB za pieniądze - błędem młodości. Wałęsa na swój temat wypowiedział (napisał) Himalaje kłamstw. Ale lud to łyka, nie wiedząc, że tylko prawda jest ciekawa.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.