Można przebudować aleję Wojska Polskiego w Częstochowie

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
Janusz Strzelczyk

Można przebudować aleję Wojska Polskiego w Częstochowie

Janusz Strzelczyk

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie musiał powtórzyć procedurę rozstrzygnięcia przetargowego na przebudowę alei Wojska Polskiego, która jest częścią trasy DK-1. Po ponownym zbadaniu ofert wyłoniono nowego wykonawcę. Inwestycję zaprojektuje i zrealizuje za ponad 172 mln zł Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia.

- Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie zobowiązała częstochowski MZDiT (po wniesionym do KIO przez jednego z oferentów odwołaniu) do unieważnienia części czynności przeprowadzonych w ramach pierwotnego przetargu na zaprojektowanie i budowę DK-1 w Częstochowie oraz nakazała ponowne badanie i ocenę ofert - wyjaśnia Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT w Częstochowie. - Po dostosowaniu się do wytycznych prawnych wyłoniony został wykonawca. Zadanie będzie realizować Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. za zaproponowaną kwotę 172 201 849 zł 31 gr. Podpisanie umowy będzie możliwe najwcześniej 21 listopada, jednak termin ten może się przedłużyć z uwagi na dopełnienie koniecznych formalności wynikających z Prawa Zamówień Publicznych.

Utrzymano pierwotny termin Termin zakończenia prac -31 sierpnia 2020 roku. W założeniach jest to termin ostateczny. Przebudowa al. Wojska Polskiego zostanie wykonana w trybie „zaprojektuj - wybuduj” . Jeszcze w tym i przyszłym roku zostaną wykonane prace projektowe, natomiast zasadnicza część prac budowlanych planowana jest na lata 2019-2020. Z pewnością nie obejdzie się bez dużych utrudnień w ruchu, bo zakres prac jest bardzo duży. Zakres prac obejmie przebudowę części DK-1 przebiegającej przez miasto na odcinku od węzła z aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Rakowską (5,5 km) oraz przebudowę głównych skrzyżowań.

W dalszej części:

 • Co powstanie w ramach inwestycji
 • Na ile urzędnicy szacowali koszt remontu kluczowej dla miasta drogi
Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.