Szymon Kamczyk

Mszana odnowi grób ofiar Marszu Śmierci, aby turyści przyjeżdżali z Izraela

Mszana odnowi grób ofiar Marszu Śmierci, aby turyści przyjeżdżali z Izraela Fot. UG Mszana
Szymon Kamczyk

Aż 220 tysięcy złotych przeznaczą władze Mszany na renowację otoczenia grobu ofiar Marszu Śmierci. Gmina otrzymała dotację.

W gminie Mszana od lat mieszkańcy dbają o pomnik ofiar Marszu Śmierci. W tym roku gmina otrzymała dofinansowanie na projekt „Ku pamięci”, dzięki któremu obejście pomnika zostanie odnowione, a wspomnienia o pomordowanych nie zaginą. Dodatkowym celem jest przyciągnięcie do gminy gości z Izraela, którzy odwiedzają miejsca pamięci na trasie z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego.

176 tysięcy złotych - tyle pozyskała gmina Mszana na projekt „Ku pamięci”. Gmina razem z parafią św. Jerzego podzieliła się też wkładem własnym w wysokości 44 tys. złotych (po 22 tys. zł), co w sumie dało kwotę 220 tys. złotych. Te pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na inwestycje przy grobie ofiar Marszu Śmierci. - Najważniejszym celem projektu „Ku pamięci” jest wyremontowanie dojścia do grobu ofiar Marszu Śmierci, przebudowa części ogrodzenia cmentarza wraz z bramą, planuje się także remont oświetlenia, ustawienie tablic historyczno-informacyjnych, ustawienie masztów flagowych przy grobie - wylicza Mirosława Książek z Urzędu Gminy Mszana. W planach jest też zainstalowanie koszy na śmieci, granitowych zniczy przy grobie oraz wykonanie zdjęć lotniczych i aktualizacja folderu informacyjnego „Pamięci Ofiar Marszu Śmierci w Msza-nie i tych, którzy ich uratowali”.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Kamczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.