Mundial 2018 - Niemcy za burtą, Polacy wybaczą Nawałce [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Czytaj dalej
Fot. Pixabay / pixel2013
Sławomir Sowa

Mundial 2018 - Niemcy za burtą, Polacy wybaczą Nawałce [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Sławomir Sowa

Jeśli Niemcy nie potrafią wyjść z grupy podczas mistrzostw świata, to znaczy, że świat się kończy. Ale jest duża szansa, że teraz Polacy wybaczą Nawałce

Można płakać i zgrzytać zębami, że Polska na mundialu nawet nie wyszła z grupy, ale jeśli z grupy nie wychodzą Niemcy, to znaczy, że świat się kończy. Bo co jeszcze pewnego zostaje w tym pełnym zmian świecie? Jak już na Niemców z ich przysłowiową solidnością nie można liczyć, to na kogo? Po tym, co się stało w środę, Polacy może nawet wybaczą Nawałce.

Mundial będzie toczył się dalej, już bez Polaków i Niemców. Może obydwie drużyny powinny wziąć jeden powrotny samolot przez Warszawę, pogadać po drodze, pożalić się. We dwójkę w nieszczęściu zawsze raźniej, tym bardziej, że już bez brzemienia odpowiedzialności za następny mecz.

Można też zrobić jedną rzecz, która w obydwu drużynach wyjaśni jedną podstawową kwestię: zawalił trener czy zawodnicy? Niechby tak Joachim Loew wziął się za przygotowanie polskiej drużny do najbliższych mistrzostw Europy, a Adam Nawałka dostałby posadę posadę trenera reprezentacji Niemiec. To byłby koniec świata? Wcale nie. Świat skończył się wraz z pogromem Niemców na mundialu.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.