Łukasz Klimaniec

Mundialowa Strefa kibica w Bielsku-Białej. Bielscy kibice będą dopingowali Polaków w strefie na parkingu

Strefa kibica to okazja do dobrej zabawy i integracji mieszkańców Fot. arc Strefa kibica to okazja do dobrej zabawy i integracji mieszkańców
Łukasz Klimaniec

Mundialowa strefa kibica ma szansę znaleźć się w Bielsku-Białej na parkingu tuż obok Stadionu Miejskiego. Znajdzie się w niej nie więcej, niż tysiąc miejsc dla kibiców. W Ratuszu trwają ustalenia na ten temat.

Długo nie było jasne, czy bielscy kibice będą mogli obejrzeć mecze Polaków na mundialu w Rosji w specjalnie utworzonej w mieście strefie kibica. Choć zorganizowanie podobnych stref dawno ogłoszono m.in. w Pszczynie i Częstochowie, dopiero na wtorkowej sesji bielszczanie dowiedzieli się, że - być może - będą mogli wspólnie oglądać mecze mistrzostw świata piłce nożnej na telebimie.

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to strefa kibica zostanie utworzona na parkingu tuż obok stadionu miejskiego - poinformował Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. Zastrzegł jednak, że warunkiem utworzenia takiej strefy jest jej pojemność - ze względów finansowych, organizacyjnych i bezpieczeństwa będzie mogło znaleźć się w niej do 1000 osób. Ale według urzędników to powinno wystarczyć.

W dalszej części:

 • Co obecnie robią władze miasta
 • Kiedy zapadnie decyzja
 • Co proponują radni
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.