Zbigniew Bartuś

Mundur nie, czyli dlaczego policyjni antyszczepionkowcy ostrzegają przed kontaktem z zaszczepionymi [Kwadratura kuli]

Mundur nie, czyli dlaczego policyjni antyszczepionkowcy ostrzegają przed kontaktem z zaszczepionymi [Kwadratura kuli] Fot. Grzegorz Galasinski
Zbigniew Bartuś

„Szczepionki na COVID-19 są bronią masowej zagłady i mogą zmieść ludzkość z powierzchni Ziemi” - oto tekst, którym żyje połowa znanych mi małopolskich policjantów. Efekt? 40 procent mundurowej obsady komend i komisariatów odmawia szczepień. Co trzeci stróż prawa (i sprawiedliwości) skłania się ku wierze (bo nie wiedzy), że pandemia to „plandemia” – czyli „globalny spisek polityków w celu drastycznego ograniczenia ludzkiej populacji”. Umacniają ich w wierze odziani w ornat i dzwoniący na mszę w czasach zarazy eksperci od świętości występujący w mediach Rydzyka.

Przywołana na wstępie publikacja jest dziełem „dr Vernona Colemana”, publikującego „poza mainstreamem i oficjalnym obiegiem” (bo jego artykuły są „celowo anihilowane z głównego nurtu”) – co w czasach ogólnoświatowego chaosu stanowi dla wielu najlepszą rekomendację – by czytać i wierzyć w każde słowo. Kilka dni temu, w odstępie dosłownie paru godzin, otrzymałem link do tego tekstu z czterech źródeł: od doktora habilitowanego filologii z zacnej krakowskiej uczelni, liderki jednego z najstarszych i wpływowych ruchów ekologicznych w Małopolsce, samorządowej „ekspertki od szkodliwości 5G” oraz emerytowanego (pięćdziesięcioletniego) policjanta. Ten ostatni działa w szerszej grupie „wtajemniczonych”, złożonej głównie z czynnych mundurowych.

„Objawienia” Colemana są powszechnie znane badaczom teorii spiskowych i w normalnych czasach służyłyby co najwyżej do niszowych analiz psychiatrycznych. Ale czasy nie są normalne i musimy wszyscy te brednie traktować jak najpoważniej – skoro stały się nie tyle wiarą, co „wiedzą” szerokich kręgów społecznych. I nie chodzi tu o dziwaków uważających „Shreka” za film dokumentalny, a Billa Gatesa za ukrytego ogra. To, co pisze Coleman kształtuje rozumowanie – i postawy – ludzi jak najbardziej poważnych i często wpływowych oraz – jak się okazuje – także dzierżących pistolety dla ochrony prawa i porządku.

Tu mały cytat z Vernona, żeby wszyscy wiedzieli, o czym piszę: „Wiemy, że złowroga elita, promotorzy Agendy 21 i Wielkiego Resetu, od początku zamierzali zgładzić 90 – 95 proc. światowej populacji. Jest prawdopodobnie zbyt późno, by uratować wielu z tych, którzy otrzymali szczepionkę. Miliony zostały skazane na zagładę i obawiam się, że wielu umrze po kolejnym kontakcie z koronawirusem. Ci z nas, którzy się nie zaszczepili, również znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie. Powinniśmy utrzymywać nasz system odpornościowy w doskonałym stanie poprzez rozsądne odżywianie i przyjmowanie suplementów witaminy D. I być może, w pewnym momencie, będziemy musieli trzymać się z dala od tych, którzy przyjęli szczepionkę”.

Jest czwartek przed południem. Zerkam na stronę worldometers.info, podającą na bieżąco najważniejsze dane o stanie Ziemi. W zakładce o koronawirusie: Polska na 86. miejscu w świecie pod względem liczby przeprowadzanych testów, za to na pierwszym (przed Ukrainą i Węgrami) pod względem liczby nowych przypadków i na drugim (po Meksyku, przed Rosją) w zestawieniu nowych zgonów. Tymczasem w TV Trwam ekspert w sutannie zapewnia, że przyjęcie komunii z ręki księdza w Wielkanoc nie może wywołać zakażenia, bo jest to „akt święty”. Link do wystąpienia dostałem od policjanta - z adnotacją: „Ocknij się”.

Mundur nie, czyli dlaczego policyjni antyszczepionkowcy ostrzegają przed kontaktem z zaszczepionymi [Kwadratura kuli]
Zbigniew Bartuś

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

avorum

Wygląda na to, że ciemnota rozlewa się szeroką rzeką po całym kraju. Niedługo zaczną budować piece chlebowe (chorych do dobrze nagrzanego na 3 zdrowaśki) oraz układać stosy dla zaszczepionych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.