Mundurowi po godzinach: Łukasz Oślizło pojedzie na Igrzyska Olimpijskie?

Czytaj dalej
Fot. mat. policji, DRAPA
Patryk Drabek

Mundurowi po godzinach: Łukasz Oślizło pojedzie na Igrzyska Olimpijskie?

Patryk Drabek

Czerwiec to kluczowy miesiąc, jeśli chodzi o sportową przyszłość jednego z katowickich policjantów. St. post. Łukasz Oślizło z Komisariatu III Policji w Katowicach, bo o nim mowa, ma szansę wystartować podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

O wymarzony wyjazd do Brazylii policjant z Katowic będzie walczył podczas czerwcowych startów w kraju i poza granicami Polski. Przebiegnięcie 3000 metrów z przeszkodami w 8 minut i 30 sekund pozwoli na udział w olimpiadzie.

- Do 8 czerwca przebywam na obozie w Spale. W międzyczasie, w najbliższą niedzielę, wystartuje w biegu na 2 kilometry z przeszkodami (w Częstochowie podczas mistrzostw Śląska - dop. red.). Chodzi o ostatnie szlify i poprawienie techniki. To bardziej taki treningowy start - tłumaczy Łukasz Oślizło.

Mieszkanie za czytanie

Już 12 czerwca policjant z Katowic wystartuje podczas mitingu lekkoatletycznego w Krakowie (na 1500 metrów), ale najważniejszym dniem będzie dla niego 26 czerwca, kiedy to w Bydgoszczy odbędą się mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce (3000 metrów z przeszkodami).

- Jeśli podczas tych zawodów po raz pierwszy uzyskam kwalifikację olimpijską (biegacz musi zmieścić się w wymaganym czasie podczas dwóch zawodów - przyp. red.), to automatycznie jest to minimum na mistrzostwa Europy, które odbędą się od 7 do 10 lipca w Amsterdamie. Tam powalczę o to, by jechać do Rio de Janeiro - podkreśla Łukasz Oślizło.

Biegacz podkreśla, że czuje się już zdecydowanie mocniejszy, niż na początku przygotowań. Przed decydującymi startami jest optymistą.

Trzymamy za niego kciuki.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.