Mundurowi po godzinach: Łukasz Oślizło pojedzie na Igrzyska Olimpijskie?

Czytaj dalej
Fot. mat. policji, DRAPA
Patryk Drabek

Mundurowi po godzinach: Łukasz Oślizło pojedzie na Igrzyska Olimpijskie?

Patryk Drabek

Czerwiec to kluczowy miesiąc, jeśli chodzi o sportową przyszłość jednego z katowickich policjantów. St. post. Łukasz Oślizło z Komisariatu III Policji w Katowicach, bo o nim mowa, ma szansę wystartować podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

O wymarzony wyjazd do Brazylii policjant z Katowic będzie walczył podczas czerwcowych startów w kraju i poza granicami Polski. Przebiegnięcie 3000 metrów z przeszkodami w 8 minut i 30 sekund pozwoli na udział w olimpiadzie.

- Do 8 czerwca przebywam na obozie w Spale. W międzyczasie, w najbliższą niedzielę, wystartuje w biegu na 2 kilometry z przeszkodami (w Częstochowie podczas mistrzostw Śląska - dop. red.). Chodzi o ostatnie szlify i poprawienie techniki. To bardziej taki treningowy start - tłumaczy Łukasz Oślizło.

Mieszkanie za czytanie

Już 12 czerwca policjant z Katowic wystartuje podczas mitingu lekkoatletycznego w Krakowie (na 1500 metrów), ale najważniejszym dniem będzie dla niego 26 czerwca, kiedy to w Bydgoszczy odbędą się mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce (3000 metrów z przeszkodami).

- Jeśli podczas tych zawodów po raz pierwszy uzyskam kwalifikację olimpijską (biegacz musi zmieścić się w wymaganym czasie podczas dwóch zawodów - przyp. red.), to automatycznie jest to minimum na mistrzostwa Europy, które odbędą się od 7 do 10 lipca w Amsterdamie. Tam powalczę o to, by jechać do Rio de Janeiro - podkreśla Łukasz Oślizło.

Biegacz podkreśla, że czuje się już zdecydowanie mocniejszy, niż na początku przygotowań. Przed decydującymi startami jest optymistą.

Trzymamy za niego kciuki.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.