Mundurowi po godzinach: Łukasz Piszczek wypalony w drewnie

Czytaj dalej
Fot. arc
Patryk Drabek

Mundurowi po godzinach: Łukasz Piszczek wypalony w drewnie

Patryk Drabek

Obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski Łukasz Piszczek był jednym z bohaterów wtorkowego meczu Bundesligi: Wolfsburg - Borussia Dortmund (1:5), zdobywając efektowną bramkę po strzale głową. Tym samym był na ustach kibiców zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Łukasz Piszczek doczekał się już piosenek na swoją cześć, ale podobizny wypalonej w drewnie pewnie się nie spodziewał.

Dla polskiego obrońcy to miała być niespodzianka po finałach mistrzostw Europy, które zostały rozegrane na francuskich boiskach.

- Po prostu oryginalny prezent od rodziców - tłumaczą wtajemniczone osoby.

Tym samym nasz piłkarz otrzymał niedawno niezwykle ciekawy portret, którego autorem jest zawodowy strażak.

Mieszkanie za czytanie

Konkretnie mł. ogn. Krzysztof Skubik, który pracuje na co dzień w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. W domowym zaciszu zajmuje się natomiast… wypalaniem w drewnie.

Już wcześniej opisywaliśmy, że Krzysztof Skubik wręczył swoje prace również Damianowi Marchlewiczowi, a więc zwycięzcy 4. edycji Hell's Kitchen. Wcześniej strażak wypalił w drewnie postać Sebastiana Schroma, który również brał udział w tym telewizyjnym programie.

Do strażaka-pasjonata ma przyjechać także Radosław Kawęcki, a więc dwukrotny mistrz świata na krótkim basenie na dystansie 200 metrów (w 2012 i 2014 roku), dwukrotny mistrz Europy, dwukrotny wicemistrz świata oraz sześciokrotny mistrz Europy na krótkim basenie na dystansie 100 metrów. Znakomity pływak również ma już w kolekcji wyjątkowy portret wykonany przez specjalistę od pirografii.

Krzysztof Skubik podkreśla, że jest kilka technik wypalania. On sam wypala pirografem, który ma zmienne końcówki i rozgrzewa się do stałej temperatury 550 stopni Celsjusza. Są jednak także pirografy, gdzie temperatura jest regulowana, np. od 0 do 750 stopni.

Standardowe dzieła powstają w ciągu 3-4 dni. Autorowi jest potrzebny szkic lub zdjęcie oraz odpowiednie drewno. Jeśli chodzi o drzewa iglaste, to prace po pewnym czasie delikatnie bledną. W przypadku dębów i buków odcienie na drewnie są czarne, a np. na jesionach i topolach - brązowe.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.