Mundurowi po godzinach: Policjant strzela także po służbie

Czytaj dalej
Fot. P. Drabek, materiały policji
Patryk Drabek

Mundurowi po godzinach: Policjant strzela także po służbie

Patryk Drabek

Imponującą kolekcją medali i pucharów przy biurku może pochwalić się jeden z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Śmiało można powiedzieć, że asp. Tomasz Cierpica jest jednym z najlepszych strzelców w województwie śląskim.

Policjant z Katowic został przyjęty do służby w 1997 roku. Na początku była Komenda Stołeczna Policji w Warszawie, a po dwóch latach Komenda Miejska Policji w Katowicach. Przez pierwsze lata pełnił służbę w terenie, m.in. jako wywiadowca. Zatrzymywał przestępców na gorącym uczynku.

Był także zastępcą oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a od 2008 roku pełni służbę w Wydziale Sztab Policji KMP i jest administratorem systemu SWD. Oprócz tego, jest także nieetatowym instruktorem wyszkolenia strzeleckiego.

Właściwie od początku służby interesował się bronią palną, a w 2000 roku zapisał się do jednego z klubów strzeleckich, który cztery lata później został jednak rozwiązany.

W związku z tym policjant trafił do katowickiego klubu strzelectwa sportowego „Komandor”. Od trzech lat zasiada w zarządzie, a zajmuje się także szkoleniem członków klubu. Od 2006 roku jest również instruktorem w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach i prowadzi zajęcia dla funkcjonariuszy.

Aktywnie uczestniczy w rozgrywkach ASG (z wykorzystaniem replik broni palnej) oraz w zawodach w pneumatycznym strzelectwie terenowym.

Mieszkanie za czytanie

- Strzelanie wycisza i jest taką odskocznią od codziennej służby - podkreśla asp. Tomasz Cierpica.- Staram się realizować moją pasję. Dużo strzelam z różnych jednostek broni palnej. Z krótkiej, ze strzelby czy też z długiej samopowtarzalnej. Biorę też udział w wielu zawodach - dodaje funkcjonariusz.

Odnosi sukcesy. Ostatnio wywalczył III miejsce w zawodach strzeleckich o Puchar Południa 3GUN Nation w klasie tactical optics. Na strzelnicy w Jaworznie strzelano z karabinu AR15, pistoletu i strzelby samopowtarzalnej.

W ubiegłym roku Tomasz Cierpica został natomiast mistrzem Polski podczas turnieju dla służb mundurowych organizowanego przez Straż Graniczną, Biuro Ochrony Rządu i Komendę Główną Policji.

Czy można powiedzieć, że policjant z Katowic jest najlepszym strzelcem w regionie?

- Mam nadzieję, że jestem jednym z lepszych - podkreśla z uśmiechem asp. Tomasz Cierpica.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.