Patryk Drabek

Mundurowi po godzinach: Strażacy walczą w zawodach

Mundurowi po godzinach: Strażacy walczą w zawodach Fot. Sekc. Daniel Góralczyk
Patryk Drabek

Dwóch strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej nie ogranicza się jedynie do akcji, w których interweniują jako zawodowcy. Asp. Paweł Hess i sekc. Daniel Góralczyk biorą udział również w prestiżowych zawodach strażackich i odnoszą sukcesy nie tylko w kraju, ale także poza granicami Polski.

Jeszcze w marcu strażacy z Bielska-Białej wystartowali w Międzynarodowych Zawodach Strażackich UAE World Challenge organizowanych w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi.

Mieszkanie za czytanie

Polskę, oprócz bielskich strażaków, reprezentowali także: Agnieszka Figuła (Komenda Miejska PSP w Krakowie), Szymon Jopek (Komenda Powiatowa PSP w Myślenicach) i Rafał Bereza (Komenda Powiatowa PSP w Krasnymstawie).

Jeśli chodzi o starty indywidualne, to sekc. Daniel Góralczyk zajął wysokie 9. miejsce, a asp. Paweł Hess był 20. W klasyfikacji tandemów para Jopek - Góralczyk zajęła 6. lokatę, a Hess i Bereza byli na 11. miejscu.

W przypadku tandemów mix, Figuła i Hess uplasowali się tuż za podium, pokonując m.in. tandem kanadyjski z aktualnym rekordzistą FCC (Firefighter Combat Challenge) Grahamem Mackenzie.

Dodajmy jeszcze, że drużyna, w której skład weszli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, zajęła czwartą lokatę w biegach sztafet.

W czerwcu asp. Paweł Hess i sekc. Daniel Góralczyk wystartowali także VIII edycji Mistrzostw Polski Toughest Firefighter Alive & Firefighter Combat Challenge w Toruniu i zajęli odpowiednio dwunaste i siódme miejsce w kategorii OPEN.

Do rywalizacji przystąpiło 299 zawodników z całej Europy.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.