Muzyczna jesień. Nowe płyty zapowiedziały gwiazdy polskiego popu i rocka

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Paweł Gzyl

Muzyczna jesień. Nowe płyty zapowiedziały gwiazdy polskiego popu i rocka

Paweł Gzyl

Muzyka. Nowe płyty na najbliższe miesiące zapowiedziały gwiazdy polskiego popu i rocka

Najbliższe miesiące zapowiadają się niezwykle interesująco dla melomanów. Posłuchamy nowych płyt Moniki Brodki, Macieja Maleńczuka czy Michała Szpaka. I nie tylko.

Jesień w trasie

Monika Brodka wystąpiła 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i wykonała tam akustyczne wersje swoich dotychczasowych piosenek. W ten sposób powstał materiał na wyjątkową płytę - „MTV Unplugged”. Za całokształt występu odpowiadała reżyserka młodego pokolenia Agnieszka Smoczyńska. Tej jesieni otrzymamy zapis tegoż koncertu zarówno na płycie CD, jak również DVD. Ich wydaniu towarzyszyła będzie trasa koncertowa Moniki Brodki, która startuje już we wrześniu.

W tournee wyruszy tej jesieni również Michał Szpak. Wokalista będzie promował swój nowy album. „Dreamer”, który trafi na półki sklepów płytowych 7 września, zawierać będzie dziewięć premierowych piosenek. Są utrzymane w stylu, który wyznaczyła debiutancka płyta wokalisty sprzed trzech lat, co znaczy, że usłyszymy trochę rocka i trochę ballad.

Po czterdziestce

21 września otrzymamy nowy album Reni Jusis. Pod tytułem „Ćma” ukrywają się pierwsze od dwóch lat premierowe kompozycje wokalistki, które łączą taneczne rytmy z melodyjnymi refrenami. Ciekawostką jest nagranie, w którym popularny aktor Jakub Gierszał recytuje wiersz Stanisława Barańczaka na tle muzyki stworzonej przez Reni z producentem Stendekiem.

5 października z nowym wydawnictwem powróci Maciej Maleńczuk. Będzie to druga płyta jego zespołu Jazz For Idiots. Krakowski bard powołał go do życia trzy lata temu, by dać upust swej miłości do gry na saksofonie. Tym razem Maleńczuk stawia na jeszcze bardziej „wariackie” granie, w którym, jak sam zapowiada, będzie miejsce na dansingowe klimaty i polityczny protest song.

Single „Nic” i „Jasna ciemna” zapowiadają nowy album Doroty Osińskiej. Piosenkarka, która jest finalistką drugiej edycji The Voice of Poland, a jej interpretacja „Calling You” przekroczyła już 12 milionów wyświetleń w internecie, tak mówi o płycie: - Ta płyta jest bardzo, bardzo moja. Całe życie mówiłam, że nie napiszę nigdy żadnego tekstu, ale tak to jest, że koło czterdziestki czasami kobiety zaczynają robić rzeczy, co do których się zarzekały, że nigdy ich nie zrobią, i to jest ten moment w moim życiu. Czwarty album wokalistki usłyszymy 14 września.

Taneczne rytmy

19 października premierę będzie miała nowa płyta Dawida Podsiadło. Piosenkarz uchylił już nieco rąbka tajemnicy i powiedział, że tym razem stworzył bardziej taneczne piosenki niż zazwyczaj. Pierwszym zwiastunem tego materiału jest utwór „Małomiasteczkowy”, który obejrzało w YouTube ponad 13 milionów internautów. Jeśli choć część z nich kupi trzeci album Dawida - będzie to bestseller roku.

„Tańcz!” - zachęca tytułem swego nowego singla Marcelina. - To przewrotna piosenka o końcu świata. O tym, jak wszystko jest ci już obojętne, bo jesteś zakochany, a to że obok wybucha właśnie kolejna bomba, nie ma już znaczenia, bo totalnie się zatraciłeś - wyjaśnia piosenkarka.

Bovsk zadebiutowała dwa lata temu i stała się ulubienicą młodych fanów za sprawą piosenki „Kaktus”, do której teledysk obejrzało w YouTube ponad 16 mln widzów. Teraz ma dla nich swój trzeci album. „Kęsy” to płyta wypełniona elektroniką w nietradycyjnym tego słowa znaczeniu. Refreny są proste i chwytliwe, a rytmy mocne, ale taneczne” - zapowiada wytwórnia . Premiera już we wrześniu.

Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.