Muzyka wypełni dni myśliwych i miasta

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Muzyka wypełni dni myśliwych i miasta

Katarzyna Pomianowska

W Brodnicy gościć ma blisko 600 sygnalistów, wokalistów, chóry,

Krzysztof Karwczyk i zespół Classic będą gwiazdami tegorocznych dni Brodnicy. Będą one zorganizowane wraz z XXI ogólnopolskim festiwalem muzyki myśliwskiej. Przygotowania do imprez już trwają

- Festiwal będzie największym wydarzeniem kulturalnym w Brodnicy w 2016 roku - zapewnia Ryszard Konopka, szef komitetu organizacyjnego.

Podczas festiwalu odbędą się trzy podfestiwale: XXI ogólnopolski konkurs sygnalistów myśliwskich „O Róg Wojskiego”, XVII ogólnopolski konkurs muzyki myśliwskiej oraz VIII turniej fanfar i hejnałów o statuetkę Anny Wazówny.

Imprezy zaplanowano od 26 do 29 maja. - Przewidujemy, że pojawi się na nim ok. 500-600 uczestników, którzy przyjadą do nas z całej Polski, po eliminacjach, które będą się odbywały w poszczególnych regionach kraju - zapewnia Konopka i dodaje: - Festiwal w Brodnicy, to będą nieoficjalne mistrzostwa Polski. W bogatym programie znajdą się nie tylko konkursy.

Zaplanowano koncerty: sygnalistów myśliwskich, wystąpią chóry, orkiestry i inne zespoły muzyczne z programem pieśni oraz utworów instrumentalnych o tematyce myśliwskiej. Będą również: wystawy przyrodniczo-łowieckie, koncerty zespołów instrumentalno-wokalnych, koncert organowy, musztrę paradną , a także biesiadę myśliwską. Więcej na naszej stronie internetowej.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.