Myśliwi zebrali pieniądze na zakup karetki. Przekazali ją szpitalowi

Czytaj dalej
Fot. Jacek Katos
Leszek Kalinowski

Myśliwi zebrali pieniądze na zakup karetki. Przekazali ją szpitalowi

Leszek Kalinowski

Zielonogórscy myśliwi postanowili w marcu: zorganizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup karetki dla szpitala. Zebrali 130 tysięcy złotych. Karetka właśnie stanęła przed budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

W marcu tego roku przedstawiciele świeżo powołanego wówczas Stowarzyszenia "Myśliwi Okręgu Zielonogórskiego Dzieciom" pojawili się w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Oznajmili prezesowi szpitala zielonogórskiego Markowi Działoszyńskiemu, że stowarzyszenie postawiło sobie za cel sfinansować i kupić dla lecznicy ambulans do przewozu pacjentów, a przede wszystkim dzieci. I cel ten, przy pomocy innych lubuskich kół łowieckich, chcą zrealizować do końca tego roku.

Myśliwi zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup karetki

Jak myśliwi postanowili, tak też zrobili. Na ich apel odpowiedziało ponad 100 podmiotów, kół łowieckich, nadleśnictw, firm i osób prywatnych. Udało się zebrać 130 tysięcy złotych. O wyposażenie karetki zadbał już sam szpital. Bo całkowity koszt takiego pojazdu to 230 tys. zł.

- Cieszymy się, że udało się nam zrealizować cel. Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacali pieniądze na konto stowarzyszenie - mówi Damian Olszewski z zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze. - Odbywały się walne zgromadzenia kół, które przekazywały nam fundusze...
Prezes Marek Działoszyński, sam myśliwy, dziękował za dar, podkreślając, jak ważny to prezent, który będzie służył Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. A na razie będzie wspomagał leczenie pacjentów zakażonych koronawirusem.

WIDEO: Szpital tymczasowy w Zielonej Górze - kiedy powstanie? [10.11.2020]

Podarowana karetka to ambulans przeznaczony do przewozów specjalistycznych

Zakupiona kareta to ambulans typu B przeznaczony do przewozów specjalistycznych. Druga karetka dla dzieci to ambulans noworodkowy, z inkubatorem.
Zespół karetki tworzy dwóch ratowników medycznych z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych.
Podczas uroczystego przekazania zakupionej karetki prezes szpitala Marek Działoszyński został odznaczony przez myśliwych za zasługi dla łowiectwa zielonogórskiego.

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.