Tomasz Szymczyk

Mysłowice: rondo zastąpi skrzyżowanie ulic Krakowskiej, Towarowej, Starokościelnej i Szymanowskiego

Rondo ma rozładować korki i zminimalizować utrudnienia na skrzyżowaniu Krakowskiej z Towarową i Szymanowskiego Fot. Mat. prasowe UM Mysłowice Rondo ma rozładować korki i zminimalizować utrudnienia na skrzyżowaniu Krakowskiej z Towarową i Szymanowskiego
Tomasz Szymczyk

Dwutorowa linia tramwajowa i rondo w centrum miasta - to zmiany, które czekają w najbliższym czasie mieszkańców Mysłowic. Prace związane z projektowaniem mają się zakończyć w czerwcu. Potem będzie przetarg.

To będzie dla tej części Mysłowic spora zmiana, a może nawet komunikacyjna rewolucja. Skrzyżowanie ulic Krakowskiej z Towarową, Starokościelną i Szymanowskiego do najłatwiejszych nie należy. Przejazd przez nie utrudniają też korki, które tworzą się na trasie z Mysłowic przez Sosnowiec-Niwkę do Jaworzna, ale też kursujące tędy tramwaje linii nr 14. Niebawem ma się to zmienić, bo wspomniane skrzyżowanie zamieni się w rondo.

Na razie trwają prace projektowe związane z przekształceniem skrzyżowania w rondo. Mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Następnie ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na realizację robót. Mysłowiczanie zastanawiają się jednak, czy na rondo w tej lokalizacji wystarczy miejsca.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.