Bartłomiej Romanek

Myszków: Były partner matki nie zostanie opiekunem osieroconych dziewczynek?

Mieszkanie w Myszkowie kupił dziewczynkom jeden z najbogatszych Polaków, Zdzisław Jakubas Fot. Janusz Strzelczyk Mieszkanie w Myszkowie kupił dziewczynkom jeden z najbogatszych Polaków, Zdzisław Jakubas
Bartłomiej Romanek

Sprawa zrobiła się głośna, kiedy zainteresował się nią wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. Piotr C. rozpoczął walkę o opiekę nad dziewczynkami, ale szybko sprawy przyjęły niekorzystny dla niego obrót.

Dzieci trafiły do specjalnej placówki w Żarkach Letnisku. Na dodatek na podstawie uzasadnienia jednego z wyroków, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie możliwego molestowania najmłodszej z dziewczynek. Dochodzenie w tej sprawie wciąż jest prowadzone.

– Nie ukrywam, że mamy już jedną opinię psychologiczną w tej sprawie, ale z uwagi na charakter całej sprawy, wystąpiliśmy o opinię do biegłych z Uniwersytetu Medycznego im. A. Mickiewicza w Poznaniu, bo chcemy zapoznać się z jeszcze jedną opinią, aby mieć pewność, co do dalszych czynności – mówi nam Tadeusz Bereza, szef Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

Równocześnie w sądach toczą się sprawy dotyczące starań Piotra C. o zostanie opiekunem prawnym dzieci. Jak udało się nam dowiedzieć, Sąd Okręgowy w Częstochowie uchylił wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego w Myszkowie, który wskazał mężczyznę jako opiekuna prawnego dzieci.

– Sąd przekazał tę sprawę do ponownego rozpatrzenia Sądowi Rejonowemu w Myszkowie – mówi Robert Wypych, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, która była stroną w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu myszkowski Sąd Rejonowy odrzucił natomiast wniosek Piotra C., który chciał pełnić rolę rodziny zastępczej.
Mężczyzna na pewno odwoła się od tej decyzji do Sądu Okręgowego.

Co dalej z dziećmi? Prawdopodobnie pozostaną one w Żarkach Letnisku do czasu, kiedy pełnoletność osiągnie najstarsza z nich. O opiekę nad nimi starała się również siostra ich zmarłej matki, ale ostatecznie zrezygnowała, szanując zdanie dzieci. A dwie starsze dziewczynki, jak twierdzi prokuratura, chcą pozostać w Żarkach Letnisku.

W Myszkowie czeka na nich nowe mieszkanie, które kupił im jeden z najbogatszych Polaków, Zdzisław Jakubas. Milioner w maju tego roku podczas przekazywania mieszkania dziewczynkom zobowiązał się do opłacania czynszu przez dziesięć lat.

Dziewczynki mają z biznesmenem bardzo dobry kontakt. Jakubas przekazał dziewczynkom do nowego mieszkania ręcznie malowaną kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dla najmłodszej dziewczynki, Zuzi, z okazji jej urodzin, miał kolczyki, rolki i olbrzymie czekoladowe jajo. Mieszkanie w bloku komunalnym udało się wyremontować dzięki sponsorom. Jest czteropokojowe z aneksem kuchennym, łazienką, umeblowane. Wszystko jest tam nowe.

Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.