Bartłomiej Romanek

Myszków: Były partner matki nie zostanie opiekunem osieroconych dziewczynek?

Mieszkanie w Myszkowie kupił dziewczynkom jeden z najbogatszych Polaków, Zdzisław Jakubas Fot. Janusz Strzelczyk Mieszkanie w Myszkowie kupił dziewczynkom jeden z najbogatszych Polaków, Zdzisław Jakubas
Bartłomiej Romanek

Sprawa zrobiła się głośna, kiedy zainteresował się nią wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. Piotr C. rozpoczął walkę o opiekę nad dziewczynkami, ale szybko sprawy przyjęły niekorzystny dla niego obrót.

Dzieci trafiły do specjalnej placówki w Żarkach Letnisku. Na dodatek na podstawie uzasadnienia jednego z wyroków, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie możliwego molestowania najmłodszej z dziewczynek. Dochodzenie w tej sprawie wciąż jest prowadzone.

– Nie ukrywam, że mamy już jedną opinię psychologiczną w tej sprawie, ale z uwagi na charakter całej sprawy, wystąpiliśmy o opinię do biegłych z Uniwersytetu Medycznego im. A. Mickiewicza w Poznaniu, bo chcemy zapoznać się z jeszcze jedną opinią, aby mieć pewność, co do dalszych czynności – mówi nam Tadeusz Bereza, szef Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

Równocześnie w sądach toczą się sprawy dotyczące starań Piotra C. o zostanie opiekunem prawnym dzieci. Jak udało się nam dowiedzieć, Sąd Okręgowy w Częstochowie uchylił wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego w Myszkowie, który wskazał mężczyznę jako opiekuna prawnego dzieci.

– Sąd przekazał tę sprawę do ponownego rozpatrzenia Sądowi Rejonowemu w Myszkowie – mówi Robert Wypych, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, która była stroną w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu myszkowski Sąd Rejonowy odrzucił natomiast wniosek Piotra C., który chciał pełnić rolę rodziny zastępczej.
Mężczyzna na pewno odwoła się od tej decyzji do Sądu Okręgowego.

Co dalej z dziećmi? Prawdopodobnie pozostaną one w Żarkach Letnisku do czasu, kiedy pełnoletność osiągnie najstarsza z nich. O opiekę nad nimi starała się również siostra ich zmarłej matki, ale ostatecznie zrezygnowała, szanując zdanie dzieci. A dwie starsze dziewczynki, jak twierdzi prokuratura, chcą pozostać w Żarkach Letnisku.

W Myszkowie czeka na nich nowe mieszkanie, które kupił im jeden z najbogatszych Polaków, Zdzisław Jakubas. Milioner w maju tego roku podczas przekazywania mieszkania dziewczynkom zobowiązał się do opłacania czynszu przez dziesięć lat.

Dziewczynki mają z biznesmenem bardzo dobry kontakt. Jakubas przekazał dziewczynkom do nowego mieszkania ręcznie malowaną kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dla najmłodszej dziewczynki, Zuzi, z okazji jej urodzin, miał kolczyki, rolki i olbrzymie czekoladowe jajo. Mieszkanie w bloku komunalnym udało się wyremontować dzięki sponsorom. Jest czteropokojowe z aneksem kuchennym, łazienką, umeblowane. Wszystko jest tam nowe.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.