Na bajkowo i kreatywnie, czyli tyskie dzieciaki ,,na ślizgawce" marzeń

Na bajkowo i kreatywnie,  czyli tyskie dzieciaki ,,na ślizgawce" marzeń

Uczniowie z tyskich szkół - zarówno ci młodsi, jak i starsi - mają do wyboru wiele zajęć, spotkań i warsztatów organizowanych przez tyskie placówki oraz instytucje. Pełny program znajdziecie na: www.umtychy.pl. A my przedstawiamy niektóre wybrane propozycje, co wcale nie znaczy, że te pozostałe (a jest ich całe ,,zatrzęsienie") są gorsze lub mniej ciekawe. Dlaczego nie wszystkie? Bo fajnie jest w czasie wolnym ,,pobawić" się też w poszukiwacza, odkrywcę i ,,torpiciela". Czego? Atrakcji oczywiście!

Bajkoteka w Mediatece

9 stycznia 2018, 9:58:51
W razie niepogody w czasie ferii dzieci mogą skorzystać z oferty Mediateki
(al. Piłsudskiego 16) i wybrać się na zimowe kino.
Aż do 10 lutego Biblioteka Główna zaprasza na Bajkotekę na BIS. W planie projekcja m.in. "Epoki lodowcowej 2", "Kung Fu Pandy", "Filmu o pszczołach". Filmy wyświetlane będą od poniedziałku do soboty o godzinie 10.00 i 12.00 (w czwartki tylko o godzinie 12.00!).

Zimowe poranki w Muzeum - PeeReL bliski dzieciom
Stary Magistrat, pl. Wolności 1
www.muzeum.tychy.pl
30 stycznia, godz. 10.00

Co oglądano w  telewizji i czy w ogóle telewizję oglądano? Czy każdy posiadał telefon? Czym zastępowano wszechobecne dziś komputery?
Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom, w prosty sposób, minionych czasów Polski Ludowej - głównie dawnych sprzętów codziennego użytku – dziś bardzo często zupełnie zapomnianych, wypartych przez nową technologię; pokazania jak się zmieniały przez lata. Uzupełnieniem będzie projekcja bajek okresu PRL – Przygód kota Filemona, Bolka i Lolka, Krecika itp.

Prowadzenie:
Agata Berger
Zajęcia bezpłatne dla dzieci od 6 do 12 lat
Czas trwania: ok. 60 minut
Zapisy: Anna Kura – tel. 32 327 18 21; e-mail: [email protected]

OBOK - ferie z grafiką

Oczywiście, chodzi o Miejską Galerię Sztuki OBOK, gdzie w casie ferii zaplanowano sotkania z grafiką. Zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej. Oprócz aktywnej pracy twórczej uczestnicy poznają tajniki specjalnego podpisywania prac graficznych. Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w dniach 5 – 7 lutego w godz. 10.00 – 11.30. Szczegóły na stronie Miejskiej Galerii Sztuki OBOK.

Zapisy: [email protected], tel. 32 780 32 02
fot. Miejska Galeria Sztuki OBOK

Jak pisały nasze prababki?

Nie sms-y, nie maile tylko... listy! Najparwdziwsze, piórem i atramentem pisane. Fajnie je zobaczyć, poczytać i pomyśleć jak świat się zmienił i jaką wagę przykładały nasze prababci do każdego przelanego na listowy papier słowa.
W tych listach kryją się też... tajemnice. Może więc warto trochę w tych pożółkłych kartakach ,,pogrzebać"? Kiedy?
* 7 lutego, godz. 11.00

Zajęcia poświęcone rozwojowi pisma od wieków średnich do czasów współczesnych. Mowa będzie także o używanych materiałach i narzędziach pisarskich oraz pochodzeniu pisma gotyckiego i jego ewolucji do pisma neogotyckiego. Rzecz jasna na uczestników zajęć czekają także zabawy i zajęcia praktyczne - po zapoznaniu się z alfabetem neogotyckim, poznaniu kroju poszczególnych liter, uczestnicy zajęć będą mogli samodzielnie poćwiczyć pisanie na przygotowanych kartach przy użyciu stalówki z obsadką i atramentu.
 
Prowadzenie: Agata Berger
Zajęcia bezpłatne. Dla dzieci od 7 do 14 lat
Czas trwania: ok. 90 minut
Uwaga! Zajęcia dla maksymalnie 10 osób
Zapisy: Anna Kura – tel. 32 327 18 21; e-mail: [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.