Na dniach Wschowy zagrają dla nas Luxtorpeda, Boys i Czerwone Gitary

Czytaj dalej
Fot. fot. Krzysztof Kapica / Polska Press
Jakub Nowak

Na dniach Wschowy zagrają dla nas Luxtorpeda, Boys i Czerwone Gitary

Jakub Nowak

Już za tydzień czeka nas prawdziwe muzyczne święto. Z okazji Dni Wschowy do miasta zawitają znani i lubiani wokaliści.

Wielkimi krokami zbliżają się dni miasta. Kilkudniową imprezę, która oficjalnie rozpocznie się za tydzień, 16 czerwca, zainauguruje wystawa malarstwa Macieja Szubiaka, która rozpocznie się o godz. 17.00 w bibliotece. W programie m.in. recitale muzyczne oraz prezentacja tłumaczenia Eugeniusza Wachowiaka pt.: „Wschowski Taniec Śmierci” i spotkanie z Sergiuszem Sterną – Wachowiakiem.

Następnego dnia, 17 czerwca, o godz. 16.00, ulicami miasta przejdzie barwny korowód w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej oraz zespołu mażoretek „Finezja” ze Wschowy. Korowód przemaszeruje trasą: ul. Osiedle, Pusta, Kościuszki, Niepodległości, Ks. A. Kostki, a następnie Krótką na plac Kosynierów. Tego dnia czeka nas też największe wydarzenie muzyczne, czyli koncert zespołu Luxtorpeda, który rozpocznie się o godz. 19.30 na placu Kosynierów. Fani disco polo koniecznie muszą pozostać do godz. 22.00, gdy na scenie wystąpi zespół Boys.

Sobota 18 czerwca rozpocznie się na sportowo. Od 10.00 na miejskim basenie trwać będzie Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Od 16.00 na placu Kosynierów czekają nas kolejne występy m.in. sekcji wokalnej działającej przy Centrum Kultury i Rekreacji oraz Klubu Piosenki Solo. O godzinie 18.00 odbędzie się z kolei recital zespołu Cantata, a o 20.00 koncert Jary Oz Krzysztofa Jaryczewskiego z zespołem (lider Oddziału Zamkniętego). O godz. 22.00 na scenie zagra z kolei zespół Czerwone Gitary!

Zobacz też: Pocztówki miejskie na dni miasta

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.