Alek Radomski

Na granicy Słupska i Siemianic rośnie Biedronka

Prace budowlane obok skrzyżowania ulicy Kaszubskiej i Miejskiej są kłopotliwe - skarżą się czytelnicy. Miasto nakłada kary, a do tego inwestora wkrótce Fot. Łukasz Capar Prace budowlane obok skrzyżowania ulicy Kaszubskiej i Miejskiej są kłopotliwe - skarżą się czytelnicy. Miasto nakłada kary, a do tego inwestora wkrótce ma dołączyć kolejny
Alek Radomski

Na granicy Słupska i Siemianic rośnie Biedronka. Wykonawca zajął nielegalnie pas drogowy, ZIM nalicza karę, straż miejska nakłada mandaty, a miasto skarży się do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. To nie jedyny pawilon handlowy, który ma powstać przy ul. Kaszubskiej.

Budowa Biedronki na granicy Słupska i gminy Słupsk utrudnia życie mieszkańcom. Wjazd na teren prac od ulicy Kaszubskiej został zlokalizowany zbyt blisko skrzyżowania z ulicą Miejską. Korzystają z niego samochody ciężarowe z ładunkami budowlanymi, blokując DK 213, donoszą nam czytelnicy.

- Ponadto ścieżka pieszo-rowerowa w tym miejscu została zniszczona i zagraża bezpieczeństwu ruchu pieszych i rowerzystów - napisał w liście do redakcji Zbigniew Wiczkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku. - Parkują tam auta. Nie ma też żadnego oznakowania ostrzegawczego w związku z wciąż pogarszającą się sytuacją w miarę rozwoju budowy.

* Dlaczego mieszkańcy skarżą się na budowę sieciowego dyskontu?

* Czy wjazd na teren prac od ulicy Kaszubskiej został utworzony zgodnie z prawem?

* Jak inwestor odnosi się do zarzutów?

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alek Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.