Na hasło sołtysa śnieg zniknie z dróg

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski
Joanna Bejma

Na hasło sołtysa śnieg zniknie z dróg

Joanna Bejma

- Zimy nie ma, miejmy nadzieję, że nie będzie. Na wypadek gdyby była, mamy podpisane jakieś umowy w kwestii odśnieżania? - zainteresował się radny Wiesław Kubkowski, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Łabiszynie.

- Oczywiście, mamy podpisane umowy z przedsiębiorcami lokalnymi - odpowiedział rajcy burmistrz Jacek Idzi Kaczmarek.

Jest osiem stref do odśnieżania

Dodał, że gmina jest podzielona na osiem stref. Sołtysi w gminie Łabiszyn otrzymali już w tej sprawie pełne informacje. Przedsiębiorcy, którzy mają odśnieżać, będą to robić na hasło sołtysa.

Ci jednak muszą dobrze przeanalizować sytuację i zastanowić się do jakiej ilości śniegu uruchamiać całą machinę. - Sołtys, który zadysponuje taką firmę jest zobowiązany na drugi dzień rano zgłosić to do urzędu, ponieważ prowadzimy ścisły wydruk tego kto, kiedy i jak robił - powiedział burmistrz.

Dodał, że gmina zrobiła tzw. zapytanie o cenę do przedsiębiorstw i średnia kwota za kilometr odśnieżonej drogi na terenie gminy wyniesie 95 złotych.

Służby burmistrza mają odpowiedni sprzęt

Przy okazji Jacek Idzi Kaczmarek poinformował, że ewentualnym odśnieżaniem miasta zajmą się służby burmistrza. Te wyposażone są w odpowiedni sprzęt.

Joanna Bejma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.