Na jakich rowerach jeżdżą mieszkańcy Sosnowca? [SONDA]

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała
Mateusz Borda

Na jakich rowerach jeżdżą mieszkańcy Sosnowca? [SONDA]

Mateusz Borda

Rowerowe szaleństwo ogarnęło w tym roku całe województwo. Nic w tym dziwnego – piękna pogoda zachęca do poruszania się po długich tygodniach spędzonych w domu. A nie ma nic bardziej relaksującego niż jazda na rowerze. Zapytaliśmy mieszkańców Sosnowca, dlaczego oraz na jakich rowerach lubią jeździć! Zobaczcie nasze wideo:

Miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dostrzegają coraz większe zainteresowanie tym środkiem transportu. Mieszkańcy chcą jeździć wszędzie – po lasach, parkach, ale także w środku miasta, traktując rower nie tylko rekreacyjnie, ale również jako sposób na dojazd do pracy.
Widać, że miasta chcą nadążyć za tym trendem. Powstaje nie tylko coraz więcej dróg rowerowych, ale zmienia się także nastawienie władz do alternatywnych środków transportu. Coraz bardziej zatłoczone miasta muszą uwolnić się od samochodów. Świetnym rozwiązaniem są rowery – małe, ekologiczne i niejednokrotnie szybsze niż samochód w mieście.
Musimy jednak jeszcze chwilę poczekać – w końcu nie da się wybudować wszystkiego od razu. Z drugiej strony, spójrzmy ile do tej pory zrobiono! Jeszcze kilka lat, a Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia będzie połączona ze sobą zaawansowaną siecią infrastruktury rowerowej. Nie możemy się doczekać, aby Górny Śląsk i Zagłębie stało się drugim rowerowym Amsterdamem!

Zobaczcie nasze wideo, w którym zapytaliśmy mieszkańców Sosnowca o to, dlaczego warto jeździć na rowerze oraz sprawdziliśmy, na jakich rowerach sami jeżdżą!

Mateusz Borda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.