LUCA

"Na koc" i "na sąsiada" - nowe sposoby oszustów na okradanie seniorów

Metoda „na koc” polega na tym, że jedna z kobiet rozkładała tkaninę, zachwala towar, a druga w tym czasie myszkuje po mieszkaniu Fot. pixabay Metoda „na koc” polega na tym, że jedna z kobiet rozkładała tkaninę, zachwala towar, a druga w tym czasie myszkuje po mieszkaniu
LUCA

Kolejne oszustwa, których ofiarami są poznańscy seniorzy: w ręce policjantów wpadły trzy kobiety pochodzenia romskiego oraz jeden Polak. Dwie Romki zostały tymczasowo aresztowane. Wpadły krótko po okradzeniu jednego z mieszkań na Os. Zwycięstwa, do którego dostały się po opowiedzeniu właścicielce wymyślonej historii. Grupa stosowała m.in. metody "na koc", "na sąsiada".

Metoda „na koc” polegała na tym, że jedna z kobiet rozkładała tkaninę, zachwalała ją właścicielce mieszkania. W tym czasie druga z nich myszkowała po mieszkaniu i okradała je z pieniędzy lub cennych przedmiotów. Inny sposób zakładał metodę „na sąsiada”. Kobiety wchodziły do mieszkań, prawdopodobnie wcześniej wytypowanych, by zostawić wiadomość „dla sąsiada”.

WIĘCEJ
Oszuści, chcący okraść seniorów, często stosowali również metodę "na wnuczka"

Podejrzani wpadli tuż po okradzeniu mieszkanki Os. Zwycięstwa w Poznaniu. Pokrzywdzona kobieta szybko się zorientowała, że została wprowadzona w błąd i zawiadomiła policję. Ta szybko złapała podejrzanych.

Attila i Jasmine K. trafiły już do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Co to znaczy? Czytaj w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
LUCA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.