Na majówkę pociągiem? Niektóre pociągi Kolei Śląskich będą odwoływane!

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Justyna Przybytek - Pawlik

Na majówkę pociągiem? Niektóre pociągi Kolei Śląskich będą odwoływane!

Justyna Przybytek - Pawlik

W weekend majowy na torach na Śląsku zamiast pociągów Kolei Śląskich mogą pojawić się autobusy. Powód? Konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac torowych na odcinku Katowice Ligota – Tychy. Utrudnienia w ruchu będą dotyczyły pociągów KŚ kursującymi między stacjami Sosnowiec Główny, Katowice i Tychy Lodowisko

Utrudnienia w ruchu będą występowały od 30 kwietnia do 3 maja. W tym czasie niektóre pociągi Kolei Śląskich kursujące między stacjami Sosnowiec Główny, Katowice i  Tychy Lodowisko, zostaną odwołane lub  będą kursować w relacji skróconej.

- Za odwołane pociągi zostaną uruchomione zastępcze autobusy. Informacje o odwołanych pociągach będą przekazywane m.in. przez drużyny konduktorskie Kolei Śląskich. Zostaną one również zamieszczone na wybranych stacjach i przystankach osobowych - obiecują przedstawiciele Kolei Śląskich. Powodem utrudnień są prace zlecane przez PLK.

- Zmiany w kursowaniu pociągów spowodowane są  koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac torowych na odcinku Katowice Ligota – Tychy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mobilizują wykonawcę do terminowego wykonania dodatkowych robót – informuje Jacek Karniewski, rzecznik prasowy śląskiego oddziału PLK.

*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
* Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
*Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
*Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.