Jakub Lesiński

Na Motoarenę Ekantor.pl Falubaz jedzie po zwycięstwo

Ekantor.pl Falubaz Get Well Toruń Fot. Fot. Tomasz Gawałkiewicz Fragment tegorocznego meczu w Zielonej Górze. 22 kwietnia Ekantor.pl Falubaz wygrał 54:36
Jakub Lesiński

Żużel. W niedzielę o godz. 19.00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra zmierzy się w Toruniu z miejscowym Get Well.

Zielonogórzanie wskoczyli już na właściwie tory i są w czołówce ligi. Tego nie można powiedzieć o ich niedzielnym przeciwniku. Torunianie, srebrni medaliści z poprzedniego sezonu chcieli walczyć o wejście do czołowej czwórki, jednak w obecnej sytuacji będzie im ciężko wykonać to zadanie. Na osiem meczów wygrali zaledwie dwa. Pokonali tylko u siebie rybniczan i zaliczyli „deszczowy triumf” w Grudziądzu.

22 kwietnia dość znacząco przegrali w Zielonej Górze 36:54. Cztery punkty to marny dorobek jak na taką ekipę. Ciężko było przewidzieć to przed startem rozgrywek, ale dziś można jasno stwierdzić, że zespół menadżera Jacka Gajewskiego i trenera Roberta Kościechy czeka walka o utrzymanie. I wcale nie będzie łatwa.

Każdy ma swoje problemy

To jednak problemy torunian. Pomimo zwycięstw z pewnymi kłopotami borykają się również zielonogórzanie. Na miarę oczekiwań nie punktuje Patryk Dudek. 25-latek za to bardzo dobrze spisuje się w cyklu Grand Prix, którego jest liderem. Więcej spodziewano się także po Andrieju Karpowie. Ukrainiec zawiódł w ostatnim meczu w Grudziądzu, a przecież zna tamtejszy tor bardzo dobrze. Na reakcję szkoleniowca Eknator.pl Falubazu długo nie trzeba było czekać.

Na spotkanie w toruńskiej Motoarenie Marek Cieślak awizował Jacoba Thorssella, który ma już za sobą debiut w barwach ekipy spod znaku Myszki Miki. Wygląda na to, że Szwed dostanie szansę w drugim meczu, teraz wyjazdowym. Po tym co pokazał przeciwko Włókniarzowi Vitroszlif Crossfit Częstochowa można stwierdzić, że jest on ciekawą alternatywą, jeżeli chodzi drugą linę Falubazu.

Awizowane składy

W składzie gospodarzy próżno szukać byłego kapitana Falubazu Grzegorza Walaska. Zamiast niego jest Paweł Przedpełski, który nie może się odnaleźć po przejściu do grona seniorów.

Get Well Toruń: 9. Chris Holder, 10. Michael Jepsen Jansen, 11. Adrian Miedziński, 12. Przedpełski, 13. Greg Hancock, 14. Daniel Kaczmarek.

Ekantor.pl Falubaz: 1. Patryk Dudek, 2. Jarosław Hampel, 3. Jason Doyle, 4. Thorssell, 5. Piotr Protasiewicz, 6. Alex Zgardziński.

Sędziuje Artur Kuśmierz z Częstochowy, a komisarzem toru będzie Jacek Woźniak z Bydgoszczy.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.