Na MTP działa już Centralny Punkt Zbiórki darów dla Ukrainy. Działają w nim harcerze

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak
NM

Na MTP działa już Centralny Punkt Zbiórki darów dla Ukrainy. Działają w nim harcerze

NM

W środę, 2 marca, na Międzynarodowych Targach Poznańskich uruchomiony został Centralny Punkt Zbiórki darów dla Ukrainy. Dostępny jest on od poniedziałku do soboty w godz. 10-20.

- To miejsce powstało, aby ułatwić pomoc - mówi ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej. - Wiele osób zbiera dary i zawozi je prywatnie na granicę. Trzeba powiedzieć wyraźnie: taka pomoc nie jest dobrą drogą. Wprowadza chaos i zamieszanie. Proszę o obdarzenie nas zaufaniem: dary, które tu trafią, zostaną wykorzystane we właściwy sposób.

W Centralnym Punkcie Zbiórki pracują harcerze-wolontariusze. Wczoraj około godz. 13 działało w nim 40 osób.

- Ta liczba zmienia się w zależności od pory dnia. Opieramy się na pomocy harcerzy - głównie ZHR i ZHP, ale także przyjaciół i znajomych – tłumaczy Robert, jeden z harcerzy działających w magazynie na MTP.

– Paczki do magazynu trafiają od każdego - osób prywatnych, instytucji, parafii i różnych zbiórek. Naszym zadaniem jest podzielenie ich na kategorie, odpowiednie posortowanie i przygotowanie do wyjazdu na wschód

- dodaje.

Proszki do prania, ręczniki papierowe, ubrania, kaszki dla dzieci czy jedzenie w słoikach - to tylko niektóre z kategorii na jakie dzielone są dary, które trafiają do pawilonu nr 4 na MTP. Dokładna lista artykułów, które są najbardziej potrzebne dostępna jest na stronie: caritaspoznan.pl.

Punkt działa od poniedziałku do soboty w godz. 10-20 i znajduje się w pawilonie nr 4, do którego można dostać się przez bramę nr 6 od strony ul. Bukowskiej.

NM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.