Patryk Osadnik

Na narty w sercu Śląska. Sezon w bytomskiej Sport Dolinie już w pełni

Sport Dolina w Bytomiu to miejsce unikatowe. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie byłego kamieniołomu Blachówka oraz rezerwatu Segiet. Są to miejsca Fot. Tony S./fb: stok - sport dolina - bytom Sport Dolina w Bytomiu to miejsce unikatowe. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie byłego kamieniołomu Blachówka oraz rezerwatu Segiet. Są to miejsca objęte ochroną programu Natura 2000 i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zimą cieszy się wielką popularnością
Patryk Osadnik

Stok narciarski w Bytomiu znów tętni życiem. Mróz oraz blisko metr śniegu przyciągają narciarzy do Sport Doliny.

Już przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczął się sezon narciarski w Bytomiu, ale dopiero po Nowym Roku rozkręcił się na dobre.

Od początku tego tygodnia warunki w Sport Dolinie są idealne dla narciarzy. Mróz i opady śniegu sprawiły, że na stoku znajduje się teraz średnio około 80 cm śniegu. Po chwilowym ociepleniu synoptycy znów zapowiadają ujemne temperatury i opady, więc stok powinien nadawać się do jazdy na nartach.

A warunki dla narciarzy są idealne. Jak jednak podkreślają osoby zarządzające stokiem, nie byłoby to możliwe, gdyby nie wcześniejsze naśnieżanie przy pomocy armatek oraz regularna praca ratraków.

Pozostało jeszcze 31% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Osadnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.