Na organizację ruchu w centrum Wąbrzeźna są nowe pomysły

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Na organizację ruchu w centrum Wąbrzeźna są nowe pomysły

Alicja Kalinowska

Czy możliwe jest przywrócenie ruchu samochodów na rynku? - pytają kierowcy. Burmistrz zapowiada konsultacje w tej sprawie.

Problemy związane z organizacją ruchu drogowego w naszym mieście zdominowały spotkanie z policjantami i samorządowcami, które odbyło się w Wąbrzeskim Domu Kultury.

Jedną z propozycji mieszkańców był powrót ruchu samochodów na plac Jana Pawła II. Przypomnijmy: samochody zostały wyprowadzone z głównego placu miasta po zakończeniu jego rewitalizacji. Teraz mogłyby powrócić. Pod jakim warunkiem? - Musielibyśmy zrezygnować z postoju taksówek, który znajduje się na placu Jana Pawła II. Wtedy ulica Pułaskiego mogłaby się stać ulicą dwukierunkową - mówi Anna Borowska, rzeczniczka prasowa wąbrzeskiego ratusza.

O ile na spotkaniu były osoby, które chciały powrotu ruchu samochodów na pl. Jana Pawła II, to nie wszyscy mieszkańcy są przychylni tej propozycji.

- Rynek stał się deptakiem. Jest miejscem, gdzie spacerują ludzie starsi i rodziny z małymi dziećmi. Powrót samochodów to byłaby pomyłka - przekonuje pan Józef z osiedla Hallera i dodaje: - Cały ruch z ulicy 1 Maja przeniósłby się zapewne na rynek. Nie wyobrażam sobie już samochodów jeżdżących po pl. Jana Pawła II. Myślę, że osób uważających tak, jak ja jest więcej.

Podczas spotkania burmistrz Leszek Kawski zadeklarował, że w sprawie funkcjonowania ruchu na pl. Jana Pawła II zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne. I ostateczny głos będzie należał do mieszkańców.

Podczas spotkania wąbrzeźnianie poruszali również temat organizacji ruchu wokół ulicy 1 Maja. Chodziło głównie o jej skrzyżowanie z ulicą Mickiewicza.

Mieszkańcy wnioskowali też o montaż progów spowalniających w centrum miasta.

Alicja Kalinowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.