Na Piaskach działa Kopalnia Kultury [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Katarzyna Kapusta

Na Piaskach działa Kopalnia Kultury [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katarzyna Kapusta

W niedzielny wieczór oficjalnie rozpoczęła działalność Kopalnia Kultury w czeladzkiej dzielnicy Piaski. Przed publicznością wystąpiła między innymi Edyta Rusak, Jerzy Kryszak, a także zespół Feel.

To był wyjątkowy wieczór, który rozpoczął się od kilkunastominutowego pokazu malowania piaskiem w wykonaniu Tigrana Varkdiyana. Niezwykłe umiejętności taneczne zaprezentowała Martyna Andrzejczak, finalistka 8. edycji You Can Dance i instruktorka w Akademii Wyobraźni.

Kopalnia Kultury powstała na Piaskach, w budynku w którym niegdyś mieścił się Traffic. Nowa placówka przyciągać ma bogatą ofertą zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, koncertami, pokazami filmowymi, spektaklami i wieloma autorskimi przedsięwzięciami. To tu będą odbywały się próby lokalnych zespołów muzycznych, orkiestr dętych, grup tanecznych oraz chórów dzieci i dorosłych.

- Nasz obiekt dysponuje salą koncertową na 260 miejsc, wyposażoną w sprzęt nagłośnieniowy z najwyższej półki, profesjonalnym studiem nagrań, salami przystosowanymi do prowadzenia zajęć plastycznych i tanecznych. Każdy znajdzie tu zatem coś ciekawego dla siebie. Od lutego ruszają zajęcia teatralne, taneczne i muzyczne, w tym muzykoterapia dla dzieci. W planach mamy również organizację takich imprez jak między innymi Walentynki, Dzień Kobiet, Festiwal Dzieci i Młodzieży „Czeladzkie Talenty” - informuje Łukasz Kożuch, kierownik czeladzkiej „Kopalni Kultury”.

Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.