Na Piaskach działa Kopalnia Kultury [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Katarzyna Kapusta

Na Piaskach działa Kopalnia Kultury [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katarzyna Kapusta

W niedzielny wieczór oficjalnie rozpoczęła działalność Kopalnia Kultury w czeladzkiej dzielnicy Piaski. Przed publicznością wystąpiła między innymi Edyta Rusak, Jerzy Kryszak, a także zespół Feel.

To był wyjątkowy wieczór, który rozpoczął się od kilkunastominutowego pokazu malowania piaskiem w wykonaniu Tigrana Varkdiyana. Niezwykłe umiejętności taneczne zaprezentowała Martyna Andrzejczak, finalistka 8. edycji You Can Dance i instruktorka w Akademii Wyobraźni.

Kopalnia Kultury powstała na Piaskach, w budynku w którym niegdyś mieścił się Traffic. Nowa placówka przyciągać ma bogatą ofertą zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, koncertami, pokazami filmowymi, spektaklami i wieloma autorskimi przedsięwzięciami. To tu będą odbywały się próby lokalnych zespołów muzycznych, orkiestr dętych, grup tanecznych oraz chórów dzieci i dorosłych.

- Nasz obiekt dysponuje salą koncertową na 260 miejsc, wyposażoną w sprzęt nagłośnieniowy z najwyższej półki, profesjonalnym studiem nagrań, salami przystosowanymi do prowadzenia zajęć plastycznych i tanecznych. Każdy znajdzie tu zatem coś ciekawego dla siebie. Od lutego ruszają zajęcia teatralne, taneczne i muzyczne, w tym muzykoterapia dla dzieci. W planach mamy również organizację takich imprez jak między innymi Walentynki, Dzień Kobiet, Festiwal Dzieci i Młodzieży „Czeladzkie Talenty” - informuje Łukasz Kożuch, kierownik czeladzkiej „Kopalni Kultury”.

Katarzyna Kapusta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.