Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Chwał

Na Podhalu dębiczanin okradający banki doczekał się ksywy „Janosik”

Grzegorz W. został zatrzymany 28 grudnia w jednym z pensjonatów w Wiśle.  Policjanci ustalają teraz, czy mężczyzna nie jest powiązany z innymi rozbojami, Fot. Małopolska policja Grzegorz W. został zatrzymany 28 grudnia w jednym z pensjonatów w Wiśle. Policjanci ustalają teraz, czy mężczyzna nie jest powiązany z innymi rozbojami, do których dochodziło w ostatnich dwóch latach
Paweł Chwał

Kilka dni po napadzie z pistoletem hukowym w Nowym Targu, policja wytropiła 36-latka. Już w 2010 r. obrabował kilka banków i trafił za kratki. Na wolności zaatakował ponownie.

Zaledwie dwa lata po warunkowym zwolnieniu z więzienia, dębiczanin Grzegorz W. znowu napadł na bank. Na celownik wziął placówkę w Nowym Targu. Nie przeszkadzało mu jej położenie w ścisłym centrum miasta, ani tłumy ludzi na ulicach. Liczył, że ogarnięci szałem przedświątecznych zakupów niczego nie zauważą.

19 grudnia. Dochodziła godzina 17, kiedy 36-latek wtargnął do banku i oddał strzał w kierunku jednej ze ścian. Na szczęście była to tylko broń hukowa, ale i tak efekt był piorunujący.

- Sterroryzował pracowników i zażądał pieniędzy. Kiedy je otrzymał, zbiegł z gotówką w nieznanym kierunku - relacjonuje kom. Roman Wolski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że łupem napastnika padło kilka tysięcy złotych, które były w kasie.

Trop prowadził do Wisły

Zorganizowana wkrótce po napadzie obława, w tym blokada dróg i kontrolowanie przejeżdżających nimi samochodów, początkowo nie przyniosły rezultatu. Mimo to podejrzanego o dokonanie napadu dębiczanina udało się w końcu namierzyć i zatrzymać. Stało się to 28 grudnia w jednym z pensjonatów w Wiśle.

W dalszej części dowiesz się, w jaki sposob bandyta wydawał zrabowane pieniądze oraz dlaczego sumienie nie pozwoliło mu obrabować banku, w którym były... osoby starsze. 

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Chwał

Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.