Na raty rozwiązywany jest węzeł gordyjski pod Bydgoszczą. Decyzja środowiskowa już jest

Czytaj dalej
Fot. GDDKiA
Marek Weckwerth

Na raty rozwiązywany jest węzeł gordyjski pod Bydgoszczą. Decyzja środowiskowa już jest

Marek Weckwerth

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała pozwolenie na przebudowę węzła Białe Błota pod Bydgoszczą, przez który już niedługo pobiegną drogi ekspresowe S5 i S10 i z którym komunikować się będzie droga wojewódzka nr 223.

To niezwykle ważne miejsce na mapie drogowej naszego regionu, bo właśnie na nim skupiają się nie tylko obecne drogi krajowe 5 i 10 (wkrótce otrzymają status ekspresowych), ale też wspomniana nr 233, najbardziej zatłoczona trasa w Kujawsko-Pomorskiem. W godzinach szczytu tworzą się na niej potężne korki i blokowany jest najkrótszy przejazd z Bydgoszczy przez Żnin do Poznania. Po przebudowie węzeł Białe Błota zmieni nazwę na Bydgoszcz - Błonie.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.