Na sali Miejskiego Ośrodka Sztuki „powiesili Falubaza”

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Na sali Miejskiego Ośrodka Sztuki „powiesili Falubaza”

Jarosław Miłkowski

- To jest niesmaczne - mówi o myszce na szubienicy Czesław Ganda, zajmujący się kulturą. - To bardzo ironiczna praca - uważa z kolei szef BWA.

- O! Powiesili Falubaza – mówił w piątek w Gorzowie jeden ze zwiedzających. W Miejskim Ośrodku Sztuki została otwarta wystawa „Żużel w sztuce”. Można na niej zobaczyć programy, plakaty i proporczyki żużlowe. Są też dzieła artystów. Ba! Nawet gwiazd polskiej sztuki - Pawła Althamera czy Wilhelma Sasnala. Tuż po wejściu na salę – w miejscu, którego trudno nie zauważyć – jest też instalacja artystyczna gorzowianki Dominiki Olszowy. To powieszona niczym na szubienicy postać myszy. Choć nie przypomina Myszki Miki, kojarzy się z symbolem Falubazu Zielona Góra.

Dlaczego Dominika Olszowy powiesiła mysz na sznurze?

Czy to jest mysz Falubazu?

Wystawa trafi do Zielonej Góry. Wraz z myszą?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.