Na skrawku toruńskiej ziemi [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Marek Nienartowicz

Na skrawku toruńskiej ziemi [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

Marek Nienartowicz

Prezydent Andrzej Duda stąpał we wtorek po skrawku toruńskiej ziemi w Kowalewie. W fabryce Plastica należącej do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Super, że znalazł czas dla jednej z pereł toruńskiego biznesu. W samym Toruniu prezydent Duda był jednak tylko raz. W 2016 r., na urodzinach Radia Maryja. Lepiej więc, by zawczasu ktoś prezydenta ostrzegł, że Torunia nie warto lekceważyć. Bo za 2 lata może tego pożałować. Niech pamięta o przypadku swej dobrej znajomej, czyli byłej już pani premier i swego niedawnego wroga nr 1, czyli byłego już ministra obrony.

Wpadł za to do Torunia poseł PiS Krzysztof Czabański. Żeby nie było, że ktoś nie zauważył i nie docenił - gościł na premierze zwiastuna filmu o gen. Elżbiecie Zawackiej.

I była znów w Toruniu minister edukacji Anna Zalewska. 2 lata temu w sali na Jordankach ogłaszała założenia swojej reformy oświaty. Dostała wtedy od prezydenta Zaleskiego talizman. To figurka Kopernika, bo pani minister - w ocenie pana prezydenta - robiła przewrót kopernikański w oświacie. Teraz ją przywiozła do Torunia na Forum Zawodowców, gdzie zapowiedziała zmiany w szkolnictwie zawodowym. Talizman ma pomóc i w tym przewrocie. Kto wie, czy to nie on sprawił, że koszty pierwszej oświatowej reformy minister Zalewskiej w Toruniu prezydent Zaleski obliczył na raptem półtora miliona złotych. A w miastach, którymi rządzą prezydenci z PO poszły w dziesiątki milionów!

Co do minister Zalewskiej, to w pierwszy dzień wiosny pojawiła się wieść, że na ołtarzu odchudzania rządu poświęciła jednego z wiceministrów. I jest to jednak Marze-nna Drab, czyli jedyny reprezentant Torunia i okolic w kręgach rządowych. Ale chyba coś się pani minister - i panu premierowi przy okazji też - pomyliło! W pierwszy dzień wio-sny dymisję daje się nie pani Marzennie, ale pani Marzannie! Tej, którą tysiące polskich przedszkolaków i szkolniaków żegna w bardzo sugestywny sposób jako symbol zimy. Ale spokojnie - PiS na pewno nie da zginąć szefowej partii w Toruniu i okolicy.

Pozostało jeszcze 37% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.